18. novembril tähistab Läti Vabariik oma sajandat juubelit. AirBaltic tegi sel puhul oma kodumaale erakordselt uhke kingituse, värvides ühe uutest Airbus A220-300 lennukitest rahvusvärvidesse. Oma osa selles on ka eestlaste ettevõttel.

Riia rahvusvahelises lennujaamas esitleti 9. novembril “juubelilennukit” – Läti lipuvärvidesse rüütatud Airbus A220-300 lainerit. Lennuk värviti Läti rahvusvärvidesse Eestis, Magnetic MRO spetsialistide käe all. Eestlased hooldavad airBalticu fleeti 2017. aastast alates.

YL-CSL registrimärgiga lennuk jääb edaspidi kandma Läti rahvusvärvides kleiti. Läti Vabariigi president Raimonds Vējonis võttis kingituse pidulikul tseremoonial tänulikult vastu:

“Läti saja-aastase juubeli patroonina on mul kahekordne rõõm seda kingitust vastu võtta, sest iga kingitus, mis meie kodumaa sünnipäevaks tehtud, kuulub igaühele meist. Valge-punane lipp on meie sümbol ja meile püha. See on kinnitus meie sõltumatusest. Aitäh Airbalticule selle kingituse eest, mis lubab meil uhkusega taevasse vaadata!”

airBalticu tegevjuht Matin Gauss ütles, et tal on suur au seda kingitust Lätile üle anda:”Läti lipp lehvib nüüd uhkelt meie peade kohal taevas ning lendab kõikjale. Me oleme Läti saadikud maailmas ning näitame kõigile, kui ilus, edukas ja õitsev on Läti.”

AirBalticu lennuki värvimine lipuvärvidesse on esmakordne. Suure lennuki värvimine puna-valgesse rüüsse nõudis viieteistkümnelt professionaalselt maalrilt rohkem kui 1000 töötundi. Toonvärvi, tinti ja lakki kulus 250 liitrit. Värvikuue paksus on 120 mikronit ehk 0,12mm.

Varasemalt oleme kirjutanud Airbalticu pardameeskondade uuest univormist.

Allikas ja meedia: airBaltic

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.