Neljapäev, 25. aprill 2024
Läti lennufirma airBalticu pardameeskonnad saavad uued töörõivad. Moodne ja mugav univorm on valminud rõivakunstnike ja töötajate koostöös. Rõivastuse põhigamma ei muutu, ent tuttavat sinist raamivad nüüd elegantsed erkrohelised elemendid.

airBalticu teenindajate univorm on seni olnud väga traditsiooniline: sinised püksid, seelikud, pintsakud, ainsa aksessuaarina roheline sall. Uute Airbuside pardal näeb see kõik aga veidi vanunud välja. Nõnda otsustatigi, et on aeg pilvemeeskonnad kenamini riidesse panna ning korraldati algatuseks ettevõttesisene ideekonkurss, et leida värskeid, otse elust inspireeritud ideid.

Osavõtt oli aktiivne, nii piloodid kui pardateenindajad jagasid usinalt nõu, milline võiks olla taevane univorm, mis peab vastu pidama ja üle elama väga erinevaid olukordi. Rõivadisainer Inese Alhimoviča kogus kõik head mõtted, vormis need proovikabiini variantideks ning neist omakorda parimad uueks firma töörõivaks.

Uus univorm näeb stiilne välja – olemuselt hästi tagasihoidlik, mängivad väikesed elemendid ja aktsendid, mis on antud erkrohelisega. Näiteks õlalt alla jooksev peenike erkroheline joon stjuardessi kleidil või südamemotiiv kaelasallil, kolmveerandvarrukad ja kergelt lendlev pluusiserv mõjuvad värskendavalt.

Esimest korda airBalticu ajaloos saavad piloodid musta ülikonna asemel riietuda tumesinisesse – ettevõtte juhi Martin Gaussi sõnul peaks see looma veidi vabama meeleolu ning näitama lätlaste lennufirma nooruslikumat poolt.

“Koos meie lennu- ja kabiinimeeskondadega oleme disaininud uue, atraktiivse tööriietuse, mis esindab meie väärtusi ja väljendab kvaliteeti, stiili ja professionaalsust,” ütles Gauss pressikonverentsil.

Eesti lennureisijate jaoks on airBalticul aga lisaks uuele riietusele mitu olulist lennuteadet. 2019. aasta suvest hakkab ettevõte teenindama Tallinnast uusi lennusihte Malagasse, Brüsselise ja Kopenhaagenisse. Riiast saab peagi lennata ka Saksamaale, Stuttgarti.

airBaltic lendab täna 35 lennukiga umbes 70sse sihtkohta. Uusi Airbus A220-300 on nüüdseks juba 12, Boeing 737 veel 11 (need asendatakse järk-järgult Airbus’idega) ning ülejäänud lennukipark koosneb “karlssonitest” ehk Bombardier Q400 turboproppidest.

Allikas ja meedia: airBaltic

KOMMENTEERI SIIN