blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Kuula: VPS liiklushuligaanidele, aasta auto valimine, hobiautod ja kaugtuled talvel

Istmesoojenduse stuudios istuvad seekord Jan-Matthias Mandri ja Veli V. Rajasaar. Jutuks on Eesti tulevane veapunktisüsteem ja käimasolev Eesti aasta auto valimine. Proovisõitu ei tehta vaid räägitakse hobiautode ehitamisest. Nipinurgas jagavad mehed kogemusi tulede kasutamisest pimedal ajal.

Seekord on stuudios üllatussaatejuht: autoajakirjanik, Eesti aasta auto žürii liige Veli V. Rajasaar. Ent saate sisu on algsest veidi erinev: nimelt pidanuks täna olema proovisõiduautoks ikooniline Porsche 911, aga Janil on see sõidus alles eelolevatel päevadel.

Nõnda siis räägitakse seekordses Istmesoojenduses pikemalt hoopiski hobisõiduautode ehitamisest. Aga enne kui sinnani jõutakse, on teemaks nädala kuumemad autouudised.

Autot on seekord vähe, liiklust rohkem. Äsja saime teada, et Eesti oma veapunktisüsteemi esimene versioon on valmis tuleva aasta sügisel. Kas VPS peaks motiveerima paadunud liiklusrikkujaid hakkama korralikeks?

Veli V. leiab, et karm statistika, mis näitab, et paadunud liiklushuligaanid satuvad 4,5x suurema tõenäosusega rasketesse õnnetustesse, on loogiline: kes teeb, sel lõpuks ka juhtub. Kiiruskaamera trahv makstakse ära nagu elektriarve. Midagi on vaja muuta, et mõistus koju tuleks.

Lamellrehvide pooldajate arv Eestis kasvanud ei ole. Jan ja Veli räägivad oma kogemustest: esimene on lamelli, teine naastumees. Mis on põhjendus? Tundub, et kõik sobib, nii platseebo kui ka kõhutunne.

Eesti aasta auto 2020

Eesti aasta auto 2020 valimine on lõpusirgel. Veli on rahvusliku žürii liige ja räägib, kuidas hindamine toimub ja millistes kategooriates hindeid antakse (jälle on juttu isiklikest tundmustest!).

Ühtlasi kergitab Veli saladuskatet oma valikutelt ning räägib, miks just Renault Clio talle seekordsete finalistide seas nii hea mulje jättis.

Eesti aasta auto 2020 tiitlivõitja peaks selguma juba novembris. Täpset kuupäeva veel paigas pole, aga kui asi selge, kuulevad Istmesoojenduse kuulajad uudist esimeste seas.

Hobiautode ehitamine

Velil on olnud siiani kaks autot, mille kallal nokitseda. Mõlemad Subarud. Et need on pigem igapäevasõiduauto mõõtu, on vaja veel ühte põnevust, millele detsembris järele minnakse… Inglismaale. Mis auto ja miks, kuulake podcastist.

Kas sa teadsid, et autol on tuled?

Eriti talvel on see totakas küsimus asjakohane. Tulede õige kasutamine on hea kasvõi sel põhjusel, et nii saad sa kaasliiklejate elu natuke kergemaks ja turvalisemaks teha. Miks siis mitte õppida lähi- ja kaugtulede lülimist pimedas nii, et see kõigi tuju heaks teeb?

Tulede õigest ümberlülitamisest saab lisa lugeda veel ka siit

Ja ongi aeg öelda, et nädala pärast kuuleme jälle!

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com