Uku Tampere: viis Youtube’i kanalit isetegemise-huvilisele autoentusiastile

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Autoentusiast Uku Tampere valis välja viis Youtube’i  kanalit, mida huvilisel jälgida tasuks. Puhuks kui on vaja oma neljarattalisele sõbrale käed külge panna või mõnest protsessist paremini aru saada.

Youtube on täis kasutusjuhendeid ja õpetusi, kuidas erinevaid asju ise teha – alates maja ehitamisest kuni toidu tegemiseni. Probleem on selles, et kvaliteetse materjali leidmine võib olla paras väljakutse, sest infomüra on palju.

Olen aja jooksul läbi vaadanud suure hulga autoteemalistest Youtube kanalitest ja leidnud omad eelistused, millel silma pidevalt peal hoian. Valisin välja viis kanalit, millest autohuvilisel on lihtne väärtuslikke nõuandeid ja teadmisi ammutada.

TAHTMISE KORRAL SAAB KÄED ÕLISEKS

Kaasaegsete autode juures on järjest vähem remonditöid, mida koduste vahenditega teostada, kuid huvi korral saab käed õliseks teha ikkagi. Ise tehtu on tihtipeale hästi tehtu ning aitab ühtlasi säästa raha ja silmaringi avardada.

Loomulikult on töid, mis tuleks jätta professionaalide teha, aga kui käed istumispõskede juurest välja ei kasva, saab Youtube’is leiduvate õpetuste põhjal ise päris palju ära teha.

Elu autoga ei ole ainult remonditööd ja mustad käed – interneedusest leiab otsatus koguses nippe ja trikke, mis aitavad auto tervist säilitada ning probleeme ennetada. Kui teada kvaliteetseid kanaleid, kust nõuandeid otsida, on põnevus ja pisikesed isiklikud edulood garanteeritud.

1. TAGASI KOOLI!

Minu üks absoluutseid lemmikuid on Youtube’i kanal, mis kannab nime Engineering Explained. Kvaliteetsed õppevideod koos (mõnikord ehk isegi liiga detailse) selgitusega aitavad paljudest protsessidest aru saada.

Mulle meeldib see inseneeriakanal aga seetõttu, et kanali vedaja Jason Fenske ei seleta lahti mitte üksnes autode erinevate tehniliste sõlmede toimimise põhimõtteid vaid õpetab neljarattalisi ka õigesti kasutama.

“Õigesti” tähendab siin kontekstis teadagi seda, et auto ei ole röster vaid sõiduvahend, mis võiks omanikku kaua ja muretult teenida.

Ent mitte ainult autoomanikele pole see kanal kasulik. Põnev on Fenske videosid vaadata neilgi, kelle jaoks mehaanika ja inseneeria üldisemalt huvi pakuvad.

2. KUI TAHAD, ET AUTO SIND KAUA TEENIKS

Scotty Kilmer on üle 50-aastase kogemusega automehhaanik, kelle videod ei ole mitte ainult täis kasulikke nippe vaid ka teemakohast huumorit.

Eestlaste jaoks mõjub Scotty kohati tüütuna oma sõnarohkuses ja pingutatud humoorikuses, aga kui sellest mööda vaadata, leiab kanalilt infotihedaid videoid.

Scotty räägib autoasjadest – näiteks käigukastiõli vahetuse vajadusest – ausalt, nii nagu need on, ja teeb asju nii nagu peab, mitte nii nagu tavaks on kujunenud. See ei ole DIY kanal vaid jagab pigem nõuandeid auto õige kasutamise valdkonnast.

3. VANAD RONDID ELULE TAGASI!

Cold War Motors on isetegemisele keskendunud kanal, kus peamised patsiendid on väga vanad autod ning suur osa kanali videotest ongi “vanakeste” ellu äratamise ja teedele tagasi toomisega seotud.

Videod on väga pikad, aga kui kannatlikkust jagub, saab neist isenikerdamise nippe kõrva taha panna. Võib öelda, et mehed dokumenteerivad videoformaadis oma harrastusega tegelemist ja seepärast on sel kanalil õnnekolmeteistkümnelikku kaadrit rohkem kui vaja.

Õnneks on video edasikerimine lihtne ning kanalil püsimine pingutust väärt, sest erinevate asjade nikerdamine tuleb neid videosid vahendavatel meestel lendleva kergusega. Autoentusiasmiga nakatumine on üsna kindel!

4. TEE SEDA ISE!

Kanal nimega ChrisFix on kogunud 4.3 miljonit jälgijat. Põhjuseid ei tule kaugelt otsida – kanal on täis erinevaid “how to” videoid nii keerukamate kui ka lihtsamate tööde tegemiseks. Sobivat vaatamist jagub nii kogenumale kui ka algajale autoomanikule.

Selle Youtube’i  kanali positiivseks osaks võib pidada ka järjepidevust – umbes iga kümne päeva tagant tuleb uus video.

Mõne vaataja arvates on teostus natuke lihtsakoeline, aga kui eesmärk on mõni nipp õppida ilma asjasse liiga palju süvenemata – siis on see abiks

Näiteks kui tahad koduste vahenditega taastada esituled või mõtlesid aku ise vahetada? ChrisFix kanal annab sammhaaval nõuandeid, mida on lihtne järgida.

5. LIHTSAMAT SORTI DIY

EricTheCarGuy on oma Youtube’i kanalisse laadinud üle 800 erineva isetegemisvideo. Erinevalt eelpool üles loetutest on selle kanali videote ampluaa laiem: siin on nii auto remonttööde, taastamistööde kui näiteks ka modifitseerimiste õpetusi.

Aga eriliseks teevad EricTheCarGuy hoopiski lühikesed ja konkreetsed videod, mis esmapilgul elementaarseid ja ülilihtsaid asju õpetavad.

VÕIDAB SEE, KES VIITSIB!

Ajab naerma, sest tundub elementaarne? Aga kust peaks tavaline inimene teadma, kuidas paigaldada autole näiteks katuseraame? Või katuseboksi? On abiks, kui võtta on selge video.

Ehkki autol on olemas käsiraamat ja lisatootel kasutusjuhend, on videot sootuks lihtsam mõista. Arusaamine on aluseks töö edukal sooritamisel.

See omakorda tekitab entusiasmi, proovida veel ja veel ise asju teha. Mis on tore, sest käte asukoht külgedel on tänapäeva virtuaalmaailmas selgelt alahinnatud ja väga lihtsalt kukuvad need kuskile tahapoole või muutub pöial jäseme olulisemaks osaks.

Ent uskuge mind, ise tegemise ja õnnestumise eufooria on kordi ägedam kui nutijoove. Isegi kui julguse kogumiseks on vaja esimese sammuna pisut ekraani silmjõllitada. Eesmärk pühitseb abinõu.

Kaanepilt: Ylle Tampere

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.