Kolmapäev, 1. veebruar 2023
Autoleht, Eesti autoväljaannete lipulaev ilmub igal kolmapäeval sama kindlalt nagu tõuseb päike. Anname oma lugejatele iganädalaselt väikese ülevaate olulisematest teemadest, mis ajakirjas kajastust leidnud. Kel Autoleht tellimata, võib ajakirja osta lehepunktist või supermarketitest.

Autolehe suures testis kohtuvad neli kasutatud linnadžiipi:Audi Q5, BMW X3, Mercedes-Benz GLK ning Volvo XC60.

Kõik neli olid ja on siiani kallid autod, mille tavahind võis eelmise kümnendi lõpus jääda 700 000 krooni juurde, aga parema mootori ja varustuse korral ületada ka miljoni krooni piiri (vastavalt 45 000 ja 64 000 eurot).

Järelturul liigub neid autosid rohkelt ja liikluses samuti, järelikult on neil müügiargumente palju ja ostjaile need meeldivad. Mida suudab pakkuda meie nelik ja milline on parim?

Külavaheteede džiibireis Dacia Dusteriga. Olete suurtest maanteedest tüdinud? Tundub, et Eesti kõik vaatamisväärsused on nähtud?

Autoleht pakub välja teekonna, mis viib ilmselt paljude jaoks sõitmata teedele. Teekond on inspireeritud RMK Oandu-Ikla matkateest, kuid muidugi ei ole üks ühele sama.

Puhkepaiku ja võimalusi näiteks rabamatkaks jääb teele palju, kuid lisaks pidasime silmas autosõprade küllap peamist huvi – sõita mõnusalt autoga.

Eksperiment: kui pikad on hooldusjärejkorrad. Autode hooldusaegade järjekorrad erinevad margiti suurel määral. Kui heal juhul võib auto hoolduseks aja saada juba järgmisel päeval, siis kehvemas olukorras tuleb oodata paar nädalat.

Lisaks veel:

Numbri auto. Macani polnud vaja palju muuta
Proovisõit. Ruumikam ja mugavam Honda CR-V
Proovisõit. Volkswagen Touareg kruusateedel
Kasutatud auto. Jeep Grand Cherokee muutus ajaga paremaks
Sport. Džiibivõistlus Klaperjaht tuleb taas
Garaaž. G-klassi 39 kirevat aastat
Kuulsad kerefirmad. Carbodiesi sportautod ja taksod

Autoleht ilmub kord nädalas, netikodu on avatud iga päev

Kel veel lugemata 1. augusti Autoleht, siis lühikest õrritajat saab lugeda altpoolt. Meie toimetus vabandab lugejate ees, et taas kord teeme kaksikülevaate. Aga mingi pahalane ussitab postkastis ja kipub lugemislaua väärt kraami spämmikasti loopima enne kui see toimetaja silma ette on jõudnud.

blankKuidas sõidab Lada lipulaev Vesta? Autoleht tegi proovisõitu Lada Vestaga ja leiab, et margi suurim mudel Vesta pole enam kaastunnet äratav, ajast-arust naljanumber Venemaalt, vaid Dacia Logani sarnane aus argiauto. Ühtlasi on otsa saanud ka pooltasuta Ladade aeg.

Uus kütusekulu mõõtestandard: hinda läheb voolujoonelisus. Uus, realistlikuma tulemuse andev kütusekulu- ja heitmemõõtmisstandard WLTP mõjutab lähiaastail märkimisväärselt autode konstruktsiooni ja välimust.

Land Rover Discovery 4: maastikukangelane mootoriprobleemide küüsis. Ühelt poolt seostuvad Land Roveriga kiiduväärt maastikuvõimekus ja läbimõeldud praktilisus, teisalt saadab seda aga ka suuri kulutusi põhjustava ja kesise töökindlusega auto maine.

Lisaks veel:

Numbri auto. Uus Audi Q3 on suurem ja sportlikum
Proovisõit. Luksuslik ja kiire Jaguar I-Pace
Uued Ladad Eestis
Laitses peeti taas youngtimer’ite kokkutulekut
Soome MM-ralli järelkajad
Kardi EMV etapp Käinas
Garaaž. Monstrumid ja vanatehnika pandi MotoNostalgial joonele
Kuulsad kerefirmad. Brunn, Lincolni lemmik

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.