Autoleht, Eesti autoväljaannete lipulaev ilmub igal kolmapäeval sama kindlalt nagu tõuseb päike. Anname oma lugejatele iganädalaselt väikese ülevaate olulisematest teemadest, mis ajakirjas kajastust leidnud. Kel Autoleht tellimata, võib ajakirja osta lehepunktist või supermarketitest.

Värske Autoleht võtab teha kobemaasturite võrdlustesi: Volkswagen Touareg tuli suurelt tagasi. Uus Touareg on suure kondiga – 4,9 meetrit pikk ja 2,3 tonni raske – ning kallis, makstes üle 60 000 euro. Kas sellest piisab Volvo XC90 ja Mercedes GLE vastu minekuks?

Proovisõit elektribussiga. Volvo elektriline lõõtsbuss suudab linnaliinil sõita hommikust õhtuni, kuid teeb seda hiigelsuure ja kalli akuta, sest mõistlikum on väheldast akut lõpp-peatustes kiirlaadida.

Kuidas kuum autole liiga teeb? Pikalt 30 kraadi lähistel püsinud õhutemperatuur paneb proovile autode tehnika ning mõni omanik võib selle teadmatusest sootuks ära rikkuda. Spetsialistid räägivad, milliste vigadega autosid suvel nende juurde tuuakse.

Numbri auto. Mercedes-Benz toob turule elektrilised linnaliinibussid
Sõiduproov. Uue kaheksakäigulise automaatkastiga Peugeot’d
Elektriline MAN eGTM on seeriatootmiseks peaaegu küps
Reportaaž Lõuna-Eestis toimunud vanade veokite kokkutulekult
Truckshow 2018 reportaaž
Kasutatud auto. Teise põlvkonna Renault Kangoo: vigu on, aga ikkagi odav pidada
F1: Saksamaa GP võitis Hamilton
Mis oleks Karksi-Nuia ilma mootorispordita?
Goodwoodi kiirusefestival tähistas 25. aastapäeva
Ajalugu. Kuulsad kerefirmad. Brewster

Ja vaatame üle ka, millest rääkis eelmine, 18. juulil ilmunud Autoleht. Kuna toimetused on kuuma suvega peast veidi soojaks tõmbunud, jäi tutvustamine sootuks hiljaks. Vabandame ent soovitame soojalt lugeda ikka, poes on veel numbrit saada!

Võrdluses kaks Tauriat: tänavasõiduks mõeldu ja B-rühma ralliauto. Nii Tauria sõiduauto kui ka samanimeline ralliauto olid kunagises Nõukogude Liidus uuenduslikud. Tauria seeriaviisiline kokkupanek algas tegelikult 1987. aastal. Suurema hooga käivitus konveier aasta hiljem.

Seda huvitavam on tõik, et juba 1986. aasta Krimmi rallil läks starti kolm Tauria B-rühma ralliautot. Üks neist osaleb käesoleva Autolehe võrdluses: see kuulub MoMu mootorispordi muuseumile ning taastati koostöös Tallinna Tehnikakõrgkooliga.

Škoda Fabia Combi 100 000 kilomeetri test. Igati asjalik ja ajakohane universaal, mis suudab rohkem kui paljud moodsad džiibihakatised. Škoda Fabia Combi sõitis kestvustestis muretult, kuni juhtus ootamatu: üks kaabel rebenes ja auto seisis.

Teenindus ei leidnud midagi kahtlast, auto saadeti tagasi Auto Bildi parklasse. Seal see aga taas ei käivitunud. Tõik, et Fabia pidi järgmist hommikut jälle treileril alustama, oli kahemõtteliselt kallis: nii rahaliselt kui ka kestvustesti hinde mõttes.

Toome tsikli välismaalt! Suurem valik ja odavam hind ahvatlevad pruugitud tsiklit ostma piiri tagant, kuid uisapäisa talitades võib niimoodi kaela tõmmata sellise häda, et pärast ei jaksa end ära kiruda.

Vaata lisaks Autolehe netist

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.