Kuula: see õnnetu “tõmblukk” ja Porsche 911 ka, millega kusagil sõita ei saa

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Istmesoojenduse stuudios on seekord Jan-Matthias ja Veli, kes arutlevad, miks ei õnnestu meil Eestis “tõmblukk” keskmist näppu näitamata, mis trikk on Tesla pikapiga ning kas EAA 2020 läks õigesse kohta? Proovisõitu teevad mehed Porsche 911-ga ja nipinurga peateema on libedaga ratastele jäämine.

Forte ja Accelerista koostöös sündiva taskuhäälingu Istmesoojendus stuudios on seekord jälle Jan-Matthias ja Veli V. ning tundub, et mehed on õige heas hoos, sest “tõmbluku” oskamatust tegemisest rääkides end tagasi ei hoita.

Mõlemal on kogemusi nendega, kes mitte mingil juhul teiselt realt tulijat vahele ei lase ja omakorda ka teiselt realt vaheletrügijatega.

Ummikud tekivad mõlemal juhul. Veli ja Jan on ühel meelel, et kui tee on kaherealine, tuleb selle potentsiaali ära kasutada nagu liiklusseadus ette näeb.

Tesla pikapi esitluse kohta tahaks aga öelda, et kui see nüüd nali oli, siis oli see üks igavesti hea nali: 200 000 eeltellijat on näidanud oma meelsust esitlusel puruks läinud purunematute klaaside osas. Nad on fännid edasi!

Eesti Aasta autost räägitakse: kes veel ei tea, siis tänavu võitis Mazda 3. Veli pingereas jäi see Renault Clio ja Kia XCeedi järel kolmandaks. Miks? Veli selgitab lähemalt. Jan soovitab uuesti lugeda Uku lugu Skyactiv-Xst.

Porsche 911: jube äge, aga sõita pole kusagil!

Selles saateosas minnakse tehniliselt väga üksikasjaliseks, võrreldakse uut 911 teiste Porsche legendidega ja vaadatakse, mis hinnaga puristidele sobivaid klassikuid saada on.

Selgub, et hinnad tõusevad niipea, kui autol on käsikäigukast ja kolm pedaali. Kiirustage, seltsimehed unetud! Ja Velilt ka soovitus lugeda üle, kuidas ta suhkruhaigena kommipoes hulluks läks Leipzigi rajal.

Kui iludus garaaži veeretatud, siis tuleks mõelda, miks see seal on: tänaval sõitmiseks on 911 lihtsalt liiga tore, auto tuleb viia päriselt sinna, kus selle koht: rajale!

Libedaga hoia distantsi ja proovi teed enne sõitu

Täiesti kasulik on seda saatelõiku kuulata enne sõitma minemist. Kõik salajased ja mittesalajased head nipid on meeste poolt lauale käidud.

Kokkuvõttes saab tõdeda, et nii Jan kui Veli naudivad libedust, sest on oma sõiduoskusi pidevalt harjutanud ja soovitavad sama kõigile teistele. Kohtume ühes tükis juba nädala pärast!

Kaanepilt: Taivo Soobard

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.