The Grand Tour alustab teist hooaega: veel suurem eelarve, veel vähem vaatajaid?!

Pinterest LinkedIn Tumblr +
8. detsembril paiskab Amazon Prime eetrisse autosaate The Grand Tour teise hooaja avasaate. Ainult internetis nähtav sari on võrreldes esimese hooajaga teinud läbi mõne muutuse: eelarve on suurem, testisõitjad kuulsamad. Aga vaatajanumber ei pruugi küündida isegi eelmise hooaja tasemele.

Teise hooaja nn “null-episoodi” saab igaüks tasuta vaadata, logides Amazoni sisse ning saades vastuseks unikaalse koodi, et siis 140-sekundiline õrritusklipp oma silmaga üle vaadata.

Okei, saab veel lihtsamalt: tuleb minna sarja Youtube’i lehele ja sealt lühitutvustuse ning lisamaterjalid üle vaadata. Seda tasub teha, sest neisse sekunditesse on mahutatud tõenäoliselt sarja kõige paremad hetked.

KÕIK ON IKKA ENDINE… ÕNNEKS!

Veel mõni kuu tagasi tundus The Grand Tour uue hooaja tulevik tume: Richard Hammond vedeles murtud kontidega haiglas ning Jeremy Clarkson pidi end pikalt kuulsuse painest ravima. Meedia arutles avalikult, kes või mis võiks asendada neid kahte käilakuju? James May üksinda jääks ehk veidi lahjaks.

Nagu selgub, ei ole kuldne kolmik kuskile kadunud. Hammond naeratab jälle, Clarkson on jalul ning May hoiab südikalt nende tempot. Ka sarja üldine ülesehitus on jäänud samaks, ehk siis jätkatakse vanade heade Top Geari stampidega: omavaheline näiline konkurents, huumor, rasked teed, telk, publik…

Salapärane Stig ei ilmuta end aga teiselgi hooajal, tema asemel teevad tõelise sõidutöö ära tuntud profid, kes ekraanil oma näoga esinevad. Kui uue hooaja õrritusklipi põhjal otsustada, on tänavu üheks testisõitjaks endine Vormel 1 äss Mark Webber. Ka saab aimu, mis autodega uut hooaega sisustatakse.

VEEL VINGEM EELARVE… VÄHEM VAATAJAID?

Kui The Grand Tour sarja esimene hooaeg tehti hoomamatu, 180 miljoni euro suuruse eelarvega, siis uude hooaega on kuuldavasti veel enam raha sisse taotud. Mis täpselt saab olema juba praegu maailma kõige kallima TV sarja (“TV” mööndustega) eelarvelisa, pole teada. Aga küsida need mehed oskavad.

Huvitav, kas see küsimine on mõnes mõttes nagu kompensatsioon publiku põhjustatud kannatuste eest? Täpsemalt, selle eest, et The Grand Tour on saanud heiterite kõnepruugis hüüdnimeks “Flop Gear”, publiku vähesuse tõttu?

Amazoni hittsarja vaatajanumbrid jäid kunagisele Top Gearile rohkem kui poole võrra alla – 2016. aasta detsembris, mil esimene hooaeg hullumeelse käraga sisse sõitis, kogunes GT-le vaatajaid ühe kuu jooksul vaid 2,4 miljonit. Võrdluseks: 2015. aastal eetrisse läinud viimane TG episood sai 5,8 vaatajat… ühe õhtuga.

KONKURENTS ON TIHE JA AJAD MUUTUNUD

Eestis näiteks tuleb Amazon Prime kasutamise eest välja käia 99 eurot aastas. Ja selle raha eest konkureerivad voogedastuses üksteisega maailma kõige vingemad sarjad ja filmid, lisaks GT-le rida selliseid, mida samuti vaid Amazon Prime’s vaadata saab. Pole siis ime, et GT meelest läheb.

Tundub, et kuldse kolmiku põhipublik on maha jäänud ühte teise aega. Sinna, kus toanurgas tiksus telekas ning iga nädal korra istuti üheskoos Clarksoni, Hammondi ja May imetegusid vaatama…

Top Gear läks lõhki, asemele tulid uued näod, neid ei taha vanad enam vaadata. Internet aga teadagi on saatanast. Selle 99 euriku eest saab end Amazonis kasvõi surnuks vaadata, ja ausalt, Clarcson ei ole enam see, mis ta 10 aastat tagasi oli… no näeb kuidagi vanunud välja!

Kuna The Grand Tour ju kusagile ei kao – seda saab järele vaadata palju hing ihkab, siis milleks peaks 8. detsembil korraldama kollektiivse silmjõllitamise, kui samal ajal mõni hea sari on pooleli? Lihtsalt selleks, et tõdeda, Clarkson tõesti ei näe eriti hea välja…?

Üks asi on veel – The Grand Tour, olenemata oma metsikust eelarvest, on lihtsalt üks kindla formaadiga tehtud telesaade. Esimesed kolm korda on huvitav, aga edasi… tahaks midagi muud. Mis teha, ajad on säärased. Muutunud, ennäe… isegi autod, millega sarjas sõidetakse, on… igavamad.

No igatahes, kohtume siis alates 8. detsembrist, et vaadata, mis kõik Clarkson ja kompanii selle ropu rahaga põlema on pistnud? Kärbestena surevate staaride stseenid olla uuel hooajal ära kärbitud. Kahju.

Võite julgelt kommida, kas eelmist GT hooaega vaatasite ning kas kavatsete jälgida ka tänavust? Või tundub, et sari vajaks mingit värskendust või võiks selle üldse kinni keerata? Kui jah, mida te siis vaatate? Meie siin panustasime esimese mõttena Reet Linnale.

Allikas ja pildid: Amazon

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.