Tartu Motoshow ukse ees: vähemalt seitse head põhjust, miks minna

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Eeloleval nädalavahetusel toimub Tartus Motoshow, kohalikus mõõtkavas suurim autopidu. 27.-29. septembrini toimuval näitusel saab muuhulgas näpuga katsuda Škoda ideeautot Vision RS, nostalgitseda Tartu puubusse imetledes ning teha uudismudelitega proovisõitu.

Tänavune Motoshow toimub 27.-29. septembrini Tartu Näituste messipaviljonides ja väljakul ning toob kokku sõidu-, tarbe- ja matkaautod, samuti autokeemia ja lisavarustusega tegelevad ettevõtted.

Esmakordselt Tartu automesside ajaloos on publiku ees ideeauto: Vision RS-i on huviliste jaoks kohale toonud Škoda. Popil proovisõidualal saab soovi korral end segi sõita: valida on 60 uudismudeli ja 19 automargi vahel!

Tänavusel Motoshow’l on uute sõidukite poole pealt kokku esindatud 41 automarki. Näidatakse sõiduautosid, väike- ja reisibusse, veokeid ning matkaautosid.

Uusi mudeleid, mida pole Eestis laiemale publikule veel esitletud, on kohal 20 ringis. Kuigi Tartu automessidel on seljataga 24 aastat ajalugu, leidub veel autotootjaid, mille uusi mudeleid pole seal veel eksponeeritud.

Sel korral on esindatud Briti päritolu luksusautode tootja Bentley, mis tähistab tänavu 100. aastapäeva. Bentley on C-hallis välja pannud Continental GT ja Bentayga.

Škoda Vision RS ideeauto

Esmakordselt näitas Škoda Vision RS ideeautot 2018. aasta  Pariisi autonäitusel. 245-hobujõulise mootoriga kompaktne sõiduk annab aimu Tšehhi autotootja lähiaastate disainikontseptsioonist ning demonsteerib uue hübriidajami häid külgi.

Vision RS on 4356 mm pikk, 1431 mm lai, 1810 mm kõrge ja selle teljevahe on 2650 mm. Ideeauto pakiruum on 430-liitrine ning kohti on sõidukis kuni neljale.

Škoda uus hübriidajam on mitmes mõttes erakordne ning selle kohta võiks keskkonnahuviline esitlusboksis lisa küsida: väidetavalt saab pistikhübriidiga lausa 70 km sõita üksnes elektriga. Tubli saavutus!

Vision RS on tšehhidenägemus lähiaastate keskkonnasõbralikust sõiduautost: näiteks on kasutusel moodsad vegan-materjalid. Auto CO2 pääst kilomeetri kohta on vaid 33 grammi.

Škoda Vision RS ja kompaktne linnamaastur Kamiq on nähtaval näituse välialal.

Peugeot’ lahe lõvipuur

A-hallis on end tänavu silmapaistvalt sisse seadnud Prantsuse kuulsaim lõvi, Peugeot. Väljas ollakse kolme uue mudeliga: Peugeot 508 SW universaaliga, 3008 linnamaasturiga ja igasuguseid teid muretult läbi hammustava Partner 4×4 kaubikuga.

Proovisõidualal saab istuda 308 SW universaali ning Peugeot populaarseima, 3008 linnamaasturi rooli. Kel on “tavalistest” autodest ja linnamaasturitest küllalt, võtab ette Rifteri seiklusauto ja laseb end üllatada. Muuseas, see on praegu 3008 järel teine tõeline müügihitt.

Hyundai hübriidid

Hyundai on seekord Tartus suurelt ette võtnud. C-hallis on väljas kogu mudeliparemik, sealhulgas 2 täiesti uut isendit, mille Eesti esmaesitlus just Motosho’l toimubki.

Esimest korda saab näha Hyndai kompaktse krossoveri Kona hübriidversiooni ning Ioniqu uuenenud hübriidi ja viimase puhul pole vurhvi juurde saanud üksnes ajam vaid kõva värskenduse ka välimus.

Proovisõidualal saab end kirja panna lausa kuue mudeli rooliproovi järjekorda. Luksusliku Santa Fe kõrval on nii särtsakas i30 N Line kui ka Tucson end rivisse võtnud. Loomulikult tuleb kasutada võimalust ja teha paar ringi uue Kona hübriidi ja Ioniqu pistikhübriidiga.

Toyota Supra, Kia XCeed, Subaru Forester e-Boxer…

Mudelite Eesti esmaesitlusi on tänavusel Motoshowl rohkem kui seeni metsa all ning tegelikult peaks Tartusse mineku eel eksponendid üle vaatama ja koostama tegevuskava, et kõik soovitu nähtud ja proovitud saaks.

Näituse eel paluti Eesti autoajakirjanikel kokku panna esikümme neist mudelitest, mis tänavu näitusel kindlasti tähelepanu vääriksid: nimekirjade põhjal valitakse kohapeal ajakirjanike tänavune lemmikauto.

See on päris hea spikker, kuidas oma eelistustest juba enne näitusekülastust ülevaade saada ja kohale minnes vähem aega niisama ekslemisele kulutada.

Tartu Autoremondi Katsetehase kollektsioon

1. septembril möödus 70 aastat Tartu Autoremondi Katsetehase (TAK) asutamisest, mida tähistatakse messil suure juubelinäitusega.

Kollektsioonidest üle Eesti jõuavad Motoshow’le bussid ja furgoonautod, mida rahvakeeli tuntakse ka kui Tartu puubusse.

Ühtekokku on näitusel kümme vana sõidukit, mille seas nii originaalina säilinud kui ka põhjaliku restaureerimise läbinud masinad.

Näituse lahtiolekuaegadel sõidab Raekoja platsi ja Motoshow vahet retro-bussiliin TA-6-1, mille sõidugraafikut näeb messi veebilehel.

Tuuningautode klassiõhtu

Spetsiaalselt Motoshow tarvis püstitatud paviljoni koonduvad sel korral ümberehitatud autod. Toimub autoheli võistlus, kuhu tuuakse demomasinaid ka piiri tagant.

Hooaja üht suurimat tuunitud autode näitust korraldav MTÜ Estonian Car Club Tuning lubab kohale tuua uusi autosid, kuid ka aastaid avalikkuse eest varjul hoitud legende.

Seal, kus lõpeb asfalt

Igal aastal tutvustatakse messil mõnda autospordiala, sel korral on esindatud veoauto- ja rahvakross ning off-road autod.

Esindusliku väjapanekuga on kohal kardispordi entusiastid, kes esitlevad võistluskarte alates pisemast cadet-klassist kuni võimsaima KZ2 klassini välja. Retrohõngu lisab Minski kart, uudistada saab ka Baltikumi ainukest käsijuhtimisega karti.

Näitus on avatud Tartu Näituste messikeskuses

reedel, 27. septembril kell 11.00-18.00
laupäeval, 28. septembril kell 10.00-18.00
pühapäeval, 29. septembril kell 10.00-16.00

Piletite hinnad: täispilet 10€, sooduspilet 8€, perepilet 25€.

Loe Motoshow kohta rohkem siit

Kaanepilt: Motoshow pressiruum

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.