Üks põhjus juures, miks Jaapanisse minna: Subaru legendaarne autospordi divisjon Subaru Tecnica International (STI) avas Tokios värskelt uue kuue saanud STI Galerii muuseumi.

Taas külastajatele avatud STI Galerii väljapanekusse kuulub hulganisti Subaru ajaloolisi esemeid ja kuulsaid sõidukeid. Näha saab autoralli maailmameistrivõistlustel tiitleid võitnud Impreza WRC mudeleid ja Impreza kultuslikku erimudelit 22B STI.

Alates muuseumi avamisest 2009. aastal on galeriid külastanud suur hulk Subaru entusiaste kogu maailmast ning pärast renoveerimist on väljapanekusse lisatud veelgi rohkem STI-ga seotud eksponaate.

STI Galerii on avatud iga päev ning tõelise subaristi jaoks on esimesel korrusel pood, kus müüakse kõike alates tuuninguvarustusest ja lõpetades suveniiridega.

STI Galeriid tasub külastada selgi põhjusel, et see on osa kaduvast maailmast: äsja sai teatavaks, et Taevasõel lõpetab legendaarse EJ20 jõuallika tootmise. “Siilikest” on toodetud alates aastast 1989 ning see on puhunud hinge sisse WRX STI eri põlvkondadele.

Vaata lähemalt siit

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.