Sõbrapäev on väärt tähistamist! Teeme ülevaate populaarsematest kohtinguäppidest, mis aitavad ellu natuke vürtsi tuua. Nimekirjast leiab rakendusi, mis pakuvad midagi igale maitsele ning mida võib muretult katsetada näiteks reisil olles.

Eestlased on internetis kaaslase otsimisega pigem tagasihoidlikud. Tinder on ainus kohtinguäpp, mis 2017. aastal poppide rakenduste edetabelisse jõudis. Võimalik, et me lihtsalt ei räägi, mida netis tegelikult teeme ning tagasihoidlikkus pole soosinud ka kodumaiste suhtluskeskkondade äpistumist.

Meie netisuhtluse-kõhklusi võib seletada asjaoluga, et kõik tunnevad kõiki. Kui sa hakkadki äpis paremale-vasakule siblima, tuleb ühel momendil ikka tuttav nägu ette ja ongi juba piinlik.

Ka on netisuhe küllaltki ebastabiilne ning psühholoogide väitel tekitab masendust pigem juurde, kui pika aja vältel ei suudeta leida endale sobivat kaaslast.

Olgu kuis on, juba mõne aja pärast on sõbrapäev ning see on võimalus ja põhjendus, miks oma meeled põnevatele seiklustele avada ja veidi kohtinguäppides ringi vaadata.

Ylle Rajasaar rääkis sõbrapäevast 14.02 Terevisioonis

5 KORDA MURETUT SEKSI, JAH!

Tõstku käsi, kes mitte kunagi pole mõelnud, et tahaks suhet, mis oleks täiesti muretu, aga millega käiks kaasas palju väga head seksi? Vallatuid kohtinguäppe, mille abil leida “no strings attached” seksisemusid, on ridamisi.

Panime neist ägedamad rivisse. Kui siit midagi toredat ei leiagi, tuleb appi vana hea Tinder. Või siis allpool nimetatud Sexy Vibes, mis võimaldab iseendaga sõbraks saada.

BLENDR

Ega keegi ometi arvanud, et Blendr võiks olla saadaval ka eestikeelsena? Läti- ja leedukeelsena on, meie aga peame ikka valima kas inglise-, soome-, või mõne muu keele suhtlemiseks.

Rakendus nõuab ligipääsu su Facebooki kontole ning sealkaudu su asukohale, fotodele, huvidele ja sõpradele. Vastutasuks näed, kes neist on Blendriga liitunud.

Samuti pakub äpp välja sinu läheduses paiknevad seksiplaanidega kasutajad – mida rohkem infot enda kohta jagad, seda rohkem ka teiste kohta saad. Kasutajad on valdavalt 20-eluaastates ja avaldavad üsna julgelt oma soove.

TINGLE

Eesti keel on nõrkadele! Tingledate on õnneks saadaval nii Androidi- kui Apple’i kasutajatele. Äpi radarisüsteem jälgib, kus sa asud.

Selleks, et keegi su profiili vaadata saaks, pead neile sellest märku andma. Rakendusesisene vestluslahendus on hea, sest siis ei pea oma muid kontakte jagama. Kasutajate “kvaliteeditaseme” kohta aga räägitakse, et Blendr olevat parem. Proovi mõlemat?!

HAPPN

Kui sa ei taha kohe seksida vaid enne näiteks veidi jalutada ja inimesega tutvuda, siis võib Happn olla sinu jaoks. Seda eriti suurlinnades, kus end üksikuna tunned. Muuseas, Happn annab Eestis võimaluse Facebooki abil teha konto, aga määrab meid…Venemaa regiooni.

Rakendus loodi Prantsusmaal aastal 2015 ja levis kiiresti mujalegi. Happn tööpõhimõte on simpel vimpel: kui oled oma profiili loonud, hakkab rakendus jälgima seda, kus ja kui palju kordi sinu ja teiste kasutajate teed ristuvad.

Seejärel saab nendega juba vestlust alustada. 250m raadius on suurtes linnades ilmselt piisav, aga väiksemas kohas…? Seega soovitame rakenduse käivitada mõnel pikemal tööreisil Berliinis või Pariisis või puhkuse ajal Singapuris. No et oleks kindel, sõbrapäev saabub happn!

PURE

Kiire lahendus pakilisele probleemile. Lood kasutajakonto, sisestad oma soovi selle kohta, kas soovid kohtuda mehe või naisega ja kuskohas seda teha tahaksid.

Äpp pakub seejärel potentsiaalselt sobivad partnerid välja. Privaatsuse mõttes hea, sest su pilti ja tutvustust kuvatakse vaid tund aega korraga. Aga sel juhul peab kähku tegutsema ka.

Rakendusel on äge kujundus ja seda saavad nii Androidi – kui Apple’i kasutajad alla laadida. Pure võimaldab isegi paarikestel oma elu vürtsitada – esimene reegel on, et siin muredest ei räägita, ainult soovidest. Ja see kõik jääb vaid teie kahe vahele.

MIMITATE

Mimitate on rakendus, mis ühendab selfid ja Netflixi. Seega enne kui hakkad rakendust alla laadima, tee endale Netflixi juurdepääs. Edasi on lihtne – sobib nii “õunakesele” kui Androidile ja kõik, mis sa pead teadma – kus asub telefoni kaamera ja kuidas sellega lustakalt endeldada.

Mees teeb endast selfi ja postitab koos vihjega, mida parasjagu Netflixist vaatab. Kui naisele meeldib, saadab enda kohta samasuguse selfi ja nii saab vestlust alustada.

See äpp välistab soovimatud ligitikkujad, sest keegi ei saa sulle sõnumeid saata enne, kui oled oma selfi saatmisega huvi üles näidanud. Liiatigi on see ju lõbus viis filmivaatamiseks!

SEITSE KORDA MIDAGI ERILIST

Kui valdav osa ülaltoodud kohtinguäppidest on mõeldud pigem noortele ja vallalistele, siis on rida sääraseid, mida võiks kasutada suhtesse värvide lisamiseks või kaugsuhte elavdamiseks või kolmeka tegemiseks. Kõike saab, kui ilusti küsida!

DISCREET

Discreet on edasijõudnutele. Puhuks, kui oled juba paarilise leidnud ning olete mõlemad nõus minema sammu kaugemale ja saatma teineteisele … noh, igasuguseid asju. Näiteks alastipilte.

Praktiline rakendus, mis hoiab kindlas kohas alastipilte ja seksivideosid. Materjalile ligipääsu saab aga ainult siis, kui mõlemad osapooled sisestavad oma salasõna.

Idee ongi selles, et oma vallatuid jäädvustusi saaksite ainult sina ja su partner koos vaadata. Näib olevat hea lahendus paaridele, kes tahaksid elule vürtsi lisada, aga pisut turvalisemal moel.

SEXY VIBES

Sexy Vibes on eriti edasijõudnutele. Esiteks peab sul olema Android-telefon, sest “õunakese” omad on juba aastaid kuival. Teiseks peab sul olema sobiv vibraator, mida ükskõik kus välja võtta kui su kaaslane nõudlikult vibratsioone saatma hakkab.

Sexy Vibes on Androidi äpp, mis muudab telefoni vibraatoriks. See on kaugjuhitav, seega kaugsuhte korral saab sellest abi. Algselt oli rakendus vaid telefonipõhine, aga tegijad on aru saanud, et nuhvlit siia-sinna toppida ei ole kõige parem lahendus ning on juurde mõelnud sobiva lisavidina.

Ka on olemas Apple’i kasutajatele leht, kust väikese junnamisega rakenduse oma telfasse vedada saab. Iseasi, mis sellega siis peale hakata? Ideena tore – seepärast ka meie nimekirjas, aga elus on lihtsam kasutada tavapärasemaid kaugseksiviise, telefonist vana hea skype’i videoni…

3NDER (‘THRINDER’)

Kolmekas tundub mõnikord elupäästva ideena olukorras, kus kõik on valesti. Sealt edasi saavad tulla vaid svingerid.

Thrinder on mõeldud neile, kes on unistanud kolmekast – aga päris avalikult küsida ei julge. Ka selle häbeliku kiibitsemise jaoks on äpp olemas.

3nder töötab samamoodi nagu Tinder: sisselogimine Facebookiga (nime saab muuta), seejärel tuleb valida oma grupi koosseis (2+1 või 1+1+1) ja kõik läheduses asuvad variandid on sõrmeviipe kaugusel.

Sarnaselt Tinderiga on kindlasti lõbus potentsiaalseid kandidaate sirvida. Sobivuse korral on edasine juba sinu otsustada. Eestis on see rakendus siiski üpris vähepopulaarne, sestap võib proovida õnne suurlinnades, olgu siis üksi või kahekesi reisides. Kui see on teie soov, siis Thrinderi abiga see täitugu.

WHIPLR

See äpp on mõeldud kõikidele fetišimõtetega kasutajatele. Ei mingit ümbernurgajuttu, kohe asja juurde, mis aga meeles mõlgub.

Sisselogimiseks ei ole Facebooki tarvis. Küll aga on vaja täpselt sisestada andmed oma soo ja fetišite kohta, et leida sobivaid partnereid.

Tasuta saab siiski üsna vähe ja täisteenuse hind on krõbedapoolne – eks huviline otsustagu, kas tasub või ei. Palju neid varjundeid oligi? 50? 500? 5 miljonit?!

BUMBLE

Taas kord leiab algaja end venekeelselt netilehelt. Aitab kui trükkida sisse bumble.com/en, siis on rakenduse kohta võimalik lugeda inglise keeles.

Bumble nimetab end feministirakenduseks, sest sobiva partnerivariandiga peab naine alustama vestlust 24 tunni jooksul, või pakkumine kaob.

Ajasurve on ränk, aga paneb ka kähku ära otsustama, kas see tüüp on vestlust väärt. Vaadates nii Google’i kui Apple’i rakendustepoe pildiridu, tundub et otsustusvõimelisi tüüpe jagub – enamus piltidel olevaid inimesi näevad välja edukad, targad ja moodsalt õnnelikud.

WINGMAN

Pikem lennureis tulekul? Wingman äpp võimaldab leida lennukis olevate kaasreisijate hulgast vahvaid kaaslasi mistahes kelmikateks seiklusteks. Pole küll kindel, kui suure tõenäosusega mõnel meeldival kaasreisijal see äpp olemas on, aga kes soovib, see proovib.

Wingmanist võiks abi olla lennuhirmu käes vaevlejatele, sest mõte ägedast suhtest või sellest, kuidas tundmatuga Ühe Miili Klubisse lennelda, suudab varjutada suuremagi kartuse.

Kuna Wingman ei ole üleliia levinud rakendus vaid on pigem ideena tore, soovitame nuhvli näppimise asemel vaadata parem lennu eel kaaslendajate seas ringi või kui toolikaaslasega veab, siis alustada temaga juttu. Mine tea, mine tea, elu on üllatusi täis.

HER

Tegemist on päris laialt levinud kohtinguäpiga või pigem suhtlusrakendusega LGBTQ inimestele. Lisaks tutvumisele pakub äpp uudiseid ja infot huvipakkuvate sündmuste kohta.

KINDLA PEALE MINEK JA VANURID

Olgu-olgu, 35+ ei ole üldse mingid vanurid vaid kui inglasi uskuda, täies elujõus noored inimesed – uusimad andmed ütlevad, et keskiga (kui seda üldse on) saabub umbes 53-aastaselt.

Siiski on 20-aastase ja 40-aastase vahel teatud erinevused, mis tähendab, et muidu nii popid kohtinguäpid võivad elukogenumas kasutajas pigem õõva tekitada. Kaua sa neid lastepilte ikka vaatad ja masendud?

LEGALFLING

Arendusjärgus olev armurakendus püüdleb maailma turvalisima seksikeskkonna poole: üheöösuhe on okei kui see on õiguslikult siduva nõusolekuga kinnitatud mõlema osapoole poolt.

Rakendus töötab sarnaselt kõigile teistele sõnumivahetusprogrammidele ent miksib reaalelu virtuaalse lahendusega. Rakenduse kasutaja kinnitab kontot luues ühtlasi, et ei põe suguhaigusi, ei levita intiimmaterjale netis jne.

Näiteks – lähed baari, kohtad seal atraktiivset naist, avad rakenduse, avaldad soovi temaga öö veeta ning saadad naisterahvale kutse. Tema võtab kutse vastu ja sellega on andnud nõusoleku sinuga igasuguseid trikka teha. Lihtne!

Ühe klikiga saab äpis oma nõusoleku ka tagasi võtta. See lõpetab ühtlasi üheöösuhte õigusliku sidususe. Ka saab suhte pikkust vastavalt soovile määrata – see võib olla hommikuni või kesta igaviku.

LegalFling võiks olla midagi, mis sobib neile, kes seksi tahavad, aga abieluranda ei soovi sõuda. Ka moodsaks mõjutamiseks võiks rakendus sobida – ütlesin “jah”, aga vot ups, su alukad ei meeldi mulle ja panen praegu siinsamas “ei”. Kõik, lõpp.

Miks see rakendus on n-ö vanurite sektsioonis? No kuulge, päriselt, ükski normaalne inimene ei viitsiks ju nii palju jamada? Tuleb jaht või jaa? Ja kui ei tule, siis nägemist.

DATE MY AGE

Unustage vanurite päevaklubi Hõbelõng ja käsitööring Pihlakobar! Kõik 35+ inimesed on Date My Age suhtluskeskkonna poolt tembeldatud seeniorideks ning võivad endale turvaliselt kaaslast otsida vanusegrupist 30-70.

70 tõenäoliselt on viimane piir, kus või ka enam suus ei sula ja midagi on justkui meeles, aga mis täpselt, ei mäleta ning sealt edasi elus olevatele pole ette nähtud ühtegi kohtinguäppi.

Ühesõnaga, meie toimetaja tegi omale DMA konto – see käib lihtsalt, kasutades sisenemiseks FB profiili ning ei kirjeldanud oma soove kuigivõrd. See konto lihtsalt rippus rakenduses.

Nädalaga 140 sõnumitaotlus üle kogu maailma, meestelt (huviksmääratud mehed vanuses alates 35) vanuses 28 (!) – 52. Üks ponksim poiss kui teine ning vigasemas inglise keeles kui ülejärgmine. Huvi ikka igavikuliseks suhteks, see-eest ka täielikuks teineteisemõistmiseks ja kehaliseks lähikontaktiks.

Mine võta siis kinni – omal suud mulda täis, aga ikka tahavad? Palju tahavad! Tundub nagu hea plaan, kui sõbrapäeva ootuses üksindus kallale tuleb: teed Date My Age konto ja muudkui loed neid romantikat purskuvaid sõbrasoove. Või siis kustutad konto ruttu ära nagu meie toimetaja tegi.

TURVALISUS ENNEKÕIKE

Kohtinguäpid pakuvad ellu kahtlemata toredat vaheldust ning mõnel juhul ehk ka kauaotsitud igavest õnne ja lõpmatut armastust. Nende kasutamisel on omad riskid, ja sugugi mitte väikesed.

Tõenäoliselt pole vaja lugejale üle korrata tarkust, et seksija kaitsmine on seksija enda asi? Kondoom, parem kui mitu, peab igal juhul olema käekotis või taskus.

Rakendustes jagame enda kohta tundlikku, et mitte öelda liiga tundlikku infot. Alastipildid, intiimsed vestlused, kodune aadress… Selle kõige jagamine on viga. Suur viga. Kuniks sa pole sada protsenti kindel, et inimene, kellega sa suhtled ei ole pervo, maniakk ega muul moel nupust nikastanud.

Kui oled valimas seksisemu, tee nii:

– ära jaga infot oma elukoha kohta. Kuuse 6 Oksa 5 on hea küll
– ära anna isegi umbmääraseid vihjeid. Riigi nimi on lubatud
– kui saad teada semu nime, guugelda. Guugelda veel
– kasuta põhjalikumat taustakontrolli. Eestis äriregister, abieluvara register jms.
– ei, sa ei ole paranoik. Eesti on konnatiik ja sa ei taha oma 15 minutit kuulsust
– enne kohtumist vestle telefonis. See annab inimesest parema ülevaate
– otsi ebaloogilisusi, ohumärke, möödakäimisi, kord nii-kord naa jutte
– esita aeg-ajalt kontrollküsimusi, kontrolli infot. Ja lõpeta suhtlus, kui kõhkled
– umbluu pole saatnast. Kasuta kõhutunnet ja intuitsiooni. Ole valvel
– kohtu alati avalikus kohas ja päevasel ajal. Jah, kohe ei seksi, aga sa jääd ellu
– liigu omal jalal, oma autoga, ühistranspordiga – liigu ise!
– anna sõbrale või lähedasele teada, kuhu ja kellega ning kui kauaks lähed
– kui võimalik, anna neile nimi, kontakt, aadress
– telefon olgu laetud ja leviala garanteeritud
– palu usaldusisikul endale paari tunni jooksul helistada, et veenduda, sinuga on hästi
– veelkord: sa ei ole paranoik. Kui valitu on normaalne inimene, teeb ta sedasama

Allikas: Marieclaire.com, AppStore. Tõlkis: Lena Murd. Kirjutas: Ylle Rajasaar. Pilt: Pixabay

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.