Eestis ostetakse enim linnamaastureid ning universaale, aga viimasel ajal on kasvamas ka sedaanide populaarsus. Hiljuti jõudis Eestis müügile Mazda3 sedaan, mille ilus kuju, hea kvaliteet ja sõidetavus panevad mõtlema, et ehk ei peakski auto alati kõrge ja kandiline olema?

Pane end proovisõidule kirja siin

Mazda3 uus generatsioon saabus Eestisse kõigepealt luukpäraversioonis, nüüd on sellele lisandunud aga “kaksik” ehk sedaanversioon, mis võiks sobida inimesele, kes hindab autos lisaks funktsionaalsusele ka selle tarbeeseme esteetikat.

Sedaaniga koos lisandus jõuallikate valikusse ka Mazda tõhus ja särtsakas Skyactiv-X. Müüjad lubavad, et täna seda mootorit valides on ostjal sügiseks säästlik, aga hea minekuga Mazda3 käes.

Eestis algavad bensiinimootoriga Skyactiv-G Mazda3 sedaani hinnad alates 21 590 eurost ja Skyactiv-X alates 24 590 eurost.

Olenemata mootorist või keretüübist on kõik müügil olevad Mazda3-d varustatud kerghübriidjõuülekandega, millel on integreeritud 6 kW käivitusgeneraator.

Kuigi nii luukpära kui sedaani puhul on mudelinimeks Mazda3, ei ole tegemist identsete autodega. Luukpära puhul on panustatud sportlikku stiili ja pilkupüüdvatesse detailidesse, sedaan on samal ajal nii elegantne kui ka jõuline. Erinevust rõhutab veelgi sedaani esiosa.

Ainulaadne Skyactiv-X

Skyactiv-X teeb ainulaadseks Mazda patenteeritud süüteküünaldega kontrollitav kompressioonsüüte (SPCCI) tehnoloogia, mis kombineerib diiselmootorilt tuttava kompressioonsüüte bensiinimootori sädesüütega.

Tegemist on esimese seeriatootmises oleva sellist tüüpi mootoriga maailmas. Mootoril on bensiinimootori võimsus suure pöördemomendi korral ja diiselmootori haardumine madala pöördemomendi juures.

2,0 l Skyactiv-X-i maksimaalne võimsus on 180 PS ja pöördemoment 224 Nm. WLTP-tsüklis tarbib mootor vaid umbes 4,6 l bensiini 100 km kohta, samas kui selle süsinikdioksiidi heitkogus on ainult 96 g/km.

Teine Eestis pakutav veidi tagasihoidlikumate näitajatega bensiinimootor on tuntud 2 l Skyactiv-G, mille võimsus on 122 hj. Selle keskmine kütusekulu on 5,6 liitrit 100 km kohta.

Uus “kehassetöödeldud” platvorm

Mazda3 on ehitatud uue SKYACTIVi sõiduki arhitektuuriplatvormile, mis on loodud eesmärgiga, et auto peab olema nii mugav, nagu oleks see juhi kehapikendus.

Autokere ja juhiistme projekteerimisel keskendusid Mazda insenerid inimese selgroo ja vaagna uuringutele, et tagada ideaalne kehaasend erinevates sõidutingimustes.

Täiusliku tasakaalu tagab samuti unikaalne Mazda veojõukontrollisüsteem G-Vectoring, mis lülitab pööramise eel pidurid sisse, viies koormuse veoratastele.

Lisamugavust pakub hästi läbimõeldud auto kere isolatsioon – paks klaas ja spetsiaalne vibratsiooni neelav isolatsioon paneelides tagavad suurepärase kaitse välismüra eest.

Vaikses kabiinis saab rõõmu tunda esmaklassilisest Bose helisüsteemist – selle helikvaliteeti on juba kiitnud paljud autot proovinud muusikaarmastajad.

Sedaani pagasiruumi maht on 460 liitrit. Kui istmed on alla lastud, suureneb see 1,138 liitrini.

Ostjad saavad valida nelja erineva varustustaseme vahel: Vision, Vision Plus, Dynamic ja Luxury. Mazda3 Skyactiv-X-i sedaani hind parima varustustasemega algab 30 999 eurost.

Alates 2003. aastast on Mazda turule toonud kolm põlvkonda Mazda3 autosid ja müünud seda mudelit kokku 6 miljonit.

Täida proovisõiduavaldus siin

Kaanepilt: Uku Tampere

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.