Reede, 23. veebruar 2024
Autoleht on igal nädalal ilmuv paberväljaanne, mis rattaliste maailmas orienteeruda aitab. Teeme Acceleristas väikese kokkuvõtte nädala olulisematest teemadest.
Seekordne Autoleht kirjutab Volvo firmamärki kandvatest sõidu- ja veoautodest ja muudest masinatest ning vaatab, milliseid neist Eestis kohtab. Samuti uuritakse, mida suudavad uue põlvkonna juhiabid ja infolustiseadmed.

blank* Volvo: üks nimi, eri firmad. Volvo nime ja kaubamärki kannavad sõidu- ja veoautod, ehitusmasinad ja laevamootorid, kuid neid valmistavad eri firmad, mil ka erinevad omanikud hiinlastest rootslasteni. Volvo autotööstus on nüüdseks tegutsenud 90 aastat, aga raskemate masinatega alustati juba 19. sajandil. Kogusime Eestis kokku eri harusid esindavad masinad ja vaatame, mida nad suudavad.

* Mida suudavad uue põlvkonna juhiabid ja info-lustiseadmed? Uued ja uuendatud luksusautod pakuvad varustust, mida mõne aasta eest veel ette poleks osanud kujutadagi. Uue A8 puhul kinnitab Audi, et tegu on esimese seeriaautoga üleüldse, mis suudab pakkuda kolmanda taseme isejuhtimist: see tähendab, et juht võibki teatud tingimustel rahumeeli raamatu ette võtta ning sõidu täielikult auto hoolde usaldada, selle tegevusel enam silma peal hoidmata!

* 50 aastat veoautokrossi Eestis. Veoautodega on meil krossi sõidetud 50 aastat või isegi kauem ning eestlased kogusid sel alal ohtralt kuulsust terves endises N Liidus. Nõukaaegsetel veokitel on krossirajal tuli torus siiani.

Lisaks veel:
  • Numbri auto. Uus Audi A8 lubab tipptaset
  • Proovisõit. Uus Isuzu D-Max: rohkem tööks, vähem lõbuks
  • Proovisõit. Kultuursem Mazda MX-5
  • Kasutatud auto. Kuidas peab vastu alates 2009. aastast toodetav Volkswagen Transporter?
  • Garaaž. Youngtimer’id kogunevad Laitses
  • Ajalugu. Autoeksootika. Minerva AL

 

Autoleht sündis 1999. aasta kevadel kaks korda kuus ilmunud ajalehena. 2002. aastal muutus väljaanne ajakirjaks ja alates 2005. aastast ilmub Autoleht nädalakirjana.

Ajakiri nõustab praeguseid ja tulevasi autoomanikke nende ostuotsustes ja auto pidamisega seonduvates küsimustes, toob lugejateni kuumemad automaailma uudised.

Objektiivselt, arusaadavalt, ilustamata. Autolehe koostööpartneriks on Saksa suurim autoajakiri AUTO BILD, kelle abi kasutatakse seesuguste testilugude tootmisel, mis Eesti tingimustes võimalik ei oleks.

Vaata lugusid ka Autolehe veebist

Allikas ja meedia: Autoleht

KOMMENTEERI SIIN