Autoleht on iga nädal ilmuv paberväljaanne, mis rattaliste maailmas orienteeruda aitab. Teeme Acceleristas väikese kokkuvõtte nädala olulisematest teemadest. Uus Autoleht avaldab Saksamaa tehnoülevaatuste statistika ja otsib tõusva kütusehinna jaoks sobivalt säästlikke autosid.

* TÜV 2017: kes tõuseb, kes langeb? Avaldame selgi aastal Saksamaa tehnoülevaatuste kommenteeritud statistika, mis on üks maailma suuremaid andmebaase autode töökindluse hindamiseks. Enam kui kümne miljoni auto tehnoülevaatuse tulemusi reastades nähtub tänavu nii mõndagi huvitavat. Tootjate seas on tõusul Saksa margid Mercedes-Benz ja Audi. Veel kümme aastat tagasi oli Mercedes samas tabelis pigem peksupoisi rollis. Nüüd on just Mercedes tõusnud TÜVi statistika priimuseks, kuigi traditsiooniliselt hästi esinevad ka Jaapani Toyota, Mitsubishi või Mazda.

* Põhjala parim. Palavalt armastatud Volvo XC60 paistab väljast igati sümpaatne. Aga kas ka tehnika peab nii hästi vastu, nagu kõrge hinna põhjal eeldada võiks? Vastuse annab 100 000 kilomeetri kestvustest.

* Säästuimed ja kütuseõgardid. Appi, bensiinihind tõuseb! Nüüd on tõesti viimane aeg otsida üles Eestis müüdavad kõige säästlikumad uued autod. Ökoimede vastukaaluks pakume välja ka mõne kütuseõgardi, sest kuidagi peab riik aktsiisiraha ju kokku saama.

Lisaks veel:
  • Numbri auto. Uus BMW. 5. seeria universaal
  • Proovisõit. Uue põlvkonna Nissan Micra
  • Proovisõit. Värskendatud Jeep Grand Cherokee
  • Garaaž. Helsingi motonäituse ülevaade
  • Ajalugu. Olulised F1-autod. Lotus 49 (1967)

Vaata lugusid ka Autolehe veebist

Allikas ja kaanepilt: Autoleht

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.