Reede, 1. märts 2024
Autoleht on igal nädalal ilmuv paberväljaanne, mis rattaliste maailmas orienteeruda aitab. Teeme Acceleristas väikese kokkuvõtte nädala olulisematest teemadest.
Südasuvine Autoleht tegi Žiguliga Venemaal 5700 km pikkuse ringreisi. Peale selle võetakse pulkadeks kestvustesti staar Mercedes C 180 ja uuritakse, millised WRC-ässad Eesti rallidel oma nägu näidanud on.

autoleht* 16 päeva ja 5700 kilomeetrit: Žiguliga Venemaal. Ringreisil mööda Venemaa avarusi nägime kõike, mida uskusimegi meid ees ootavat, ja ka seda, mida poleks eales uskunud, kui poleks ise näinud. Reisiseltskonda kuulus seekord kokku kolm Žigulid: lisaks Kristjan Ojangu rohelisele VAZ-2101-le ka punane VAZ-2106 ning kollane VAZ-2103. Peamiseks sihtkohaks mõistagi Žigulide sünnilinn Togliatti.

* 400 000 km supertest Mercedese C-klassiga. Kestvustesti purunematu Mercedes C 180 tegi juba kümnenda ringi ümber maakera – piltlikult väljendades. Ja seda parima tervise juures ning (peaaegu) väsimusmärkideta.

* WRC-ässad Eesti rallidel. Hiljaaegu korraldasid kaks MM-sarja tipptiimi Lõuna-Eesti teedel testisõite, millel osalenud võistlejatest kihutasid esmakordselt Eesti teedel Sébastien Ogier ja Elfyn Evans. Päris mitu tippsõitjat on Eesti teedel WRC-autodega ka võistelnud ja mõni on isegi esimese rahvusvahelise võidu just meil saavutanud.

Lisaks veel:
  • Numbri auto. Uus BMW X3 panustab spordile ja luksusele
  • Sõiduproov. Honda Civic Type R eirab tavaloogikat
  • Nõunik. Suveüritusteks lahe vanaauto või moodne klassika
  • Vormel 1. Austria GP
  • Garaaž. Mida vaadata American Beauty Car Show’l
  • Ajalugu. Autoeksootika. Austro-Daimler ADM (1924)
  • Tartu ralli kava

Autoleht sündis 1999. aasta kevadel kaks korda kuus ilmunud ajalehena. 2002. aastal muutus väljaanne ajakirjaks ja alates 2005. aastast ilmub Autoleht nädalakirjana.

Ajakiri nõustab praeguseid ja tulevasi autoomanikke nende ostuotsustes ja auto pidamisega seonduvates küsimustes, toob lugejateni kuumemad automaailma uudised.

Objektiivselt, arusaadavalt, ilustamata. Autolehe koostööpartneriks on Saksa suurim autoajakiri AUTO BILD, kelle abi kasutatakse seesuguste testilugude tootmisel, mis Eesti tingimustes võimalik ei oleks.

Vaata lugusid ka Autolehe veebist

Allikas ja meedia: Autoleht

KOMMENTEERI SIIN