Lugemissoovitus: värske Autoleht avab mootorrattahooaja

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Autoleht on igal nädalal ilmuv paberväljaanne, mis rattaliste maailmas orienteeruda aitab. Teeme Acceleristas väikese kokkuvõtte nädala olulisematest teemadest.
Seekordne Autoleht tõmbab talvel tukkunud mootorrattalt katte hooga maha. Fookusesse tulevad nii uued kui vanemad, aga kõik äärmiselt erilised mootorrattad.

* Kolmerattalisega võidu. Kolmerattaline mootorratas Polaris Slingshot on sama kiire kui sama palju maksev pisike piprane luukpära DS3 GT Performance, aga sõiduvõtted ja -tunne on täiesti erinevad. Autoleht viis mõlemad sõiduriistad auto24ringile, et sõita nii nagu liikluses ei tohi.

* Vanade Uralidega ümber maailma. Keraamikatudeng, kes polnud elus kordagi tsiklisadulas istunud, ei mõelnud kaua enne, kui läks koos vaevu tuttavate välismaalaste ning nelja igivana külgkorviga Uraliga üle 40 000 kilomeetri pikkusele ümberilmareisile, mis kestis 2,5 aastat. „Olin just Taanis õpingud lõpetanud ja elus polnud ühtki kohustust, kui saksa tuttavad kutsusid mind Gruusiasse. Saksamaalt Hallest Uralidega alustatud ümberilmareisi tabas seal esimene tõrge, kui üks osaline oli sunnitud asja tervise pärast katki jätma. Mõtlesin vist päeva või paar, enne kui nõusse jäin, kuigi mul polnud tsikliluba ja ma polnud enne kordagi mootorrattaga sõitnud,” naerab ümberilmareisi kaasa teinud Kaupo Holmberg (32).

* Kõik ringid põhjagaasiga! Ilma piduriteta speedway-mootorrattad tunduvad selle alaga mittetegelevate inimesele uskumatult hullud pillid. Omakorda keerab vindi peale vasakule kaldu olev külgvankriga speedway-tsikkel. Vasakule kaldu, ilma amortisaatoriteta, piduriteta … mismoodi sellega üldse sõidetakse?

Lisaks veel:
  • Numbri auto. Mitsubishi julged disainimängud – Eclipse Cross
  • Sõiduproov. Citroën Grand C4 Picasso – huvitavana igavas autoklassis
  • Sõiduproov. Vana kool uue südamega – BMW RnineT Scrambler
  • Sõiduproov. See on sportlik Harley, päriselt!
  • Kasutatud auto. Omapärane, praktiline ja vastupidav Honda FR-V
  • Uus Audi A8 näitab, milline on tulevikuauto kere

Autoleht sündis 1999. aasta kevadel kaks korda kuus ilmunud ajalehena. 2002. aastal muutus väljaanne ajakirjaks ja alates 2005. aastast ilmub Autoleht nädalakirjana.

Ajakiri nõustab praeguseid ja tulevasi autoomanikke nende ostuotsustes ja auto pidamisega seonduvates küsimustes, toob lugejateni kuumemad automaailma uudised.

Objektiivselt, arusaadavalt, ilustamata. Autolehe koostööpartneriks on Saksa suurim autoajakiri AUTO BILD, kelle abi kasutatakse seesuguste testilugude tootmisel, mis Eesti tingimustes võimalik ei oleks.

Vaata lugusid ka Autolehe veebist

Allikas ja meedia: Autoleht

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.