Lugemissoovitus: Autoleht arutleb rehvide vanuse piiramise üle

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Autoleht on igal nädalal ilmuv paberväljaanne, mis rattaliste maailmas orienteeruda aitab. Teeme Acceleristas väikese kokkuvõtte nädala olulisematest teemadest.
Värske Autoleht arutleb rehvidele vanusepiirangu kehtestamise üle – millised on poolt- ja vastuargumendid? Uue ja vana võrdluses lähevad seekord vastamisi kaks “vana” – Tšaikad aastatest 1977 ja 1959.

autoleht* Kas kehtestada rehvidele vanusepiirang? Hiljuti taas päevakorda tõusnud mõte, et rehvidele peaks kehtestama vanusepiirangu, leidis meedias elavat vastukaja. Majandusministeerium teatas, et piirangut pole vaja, oma ala spetsialistid leiavad, et välja pakutud seitse aastat on kindlasti liialdatud, kuid kümneaastast piirangut võiks siiski kaaluda. Millised on piirangute poolt- ja vastuargumendid?

* Tudengivormel 10! Eesti tudengite vormeliprojekt sai tänavu kümne aasta vanuseks. Uus auto on valminud peaaegu igal aastal, tänavusele hooajale minnakse vastu nelikveolise elektrivormeliga, mis on esimeste testsõitude põhjal eriti kiire.

* Mustad kajakad. Kui tavaliselt oleme Autolehe „uue ja vana” loos võrrelnud mõnd uut mudelit eelkäijaga, siis seekord tuleb „uus” aastast 1977 ja vana aastast 1959. Kokku saavad Tšaikad, vastavalt GAZ-14 ja GAZ-13. Nagu aastaarvudest märgata, tähistab uus Tšaika tänavu 40. sünnipäeva, mis saigi loo ajendiks. Kumb omal ajal lihtsurelikele kättesaamatutest autodest on parem?

Lisaks veel:
  • Numbri auto. Hyundailt autosõpradele: võimsust ja disaini: i30 N ja i30 Fastback
  • Sõiduproov. Rolls-Royce’i kabriolett on maailma parim
  • Sõiduproov. Peugeot 308 läbis põgusa uuenduskuuri
  • Reportaaž. Ameerika autode näitus Haapsalus
  • Brooklands – 110. Briti autospordihälli sünnist täitub 110 aastat
  • Kasutatud auto. Eelmise põlve VW Polo tugevad ja nõrgad küljed
  • Vormel 1. Briti GP
  • Kardivõistlus Hiiumaal
  • Reportaaž Tartu rallilt
  • Ajalugu. Autoeksootika. Martini FU

Autoleht sündis 1999. aasta kevadel kaks korda kuus ilmunud ajalehena. 2002. aastal muutus väljaanne ajakirjaks ja alates 2005. aastast ilmub Autoleht nädalakirjana.

Ajakiri nõustab praeguseid ja tulevasi autoomanikke nende ostuotsustes ja auto pidamisega seonduvates küsimustes, toob lugejateni kuumemad automaailma uudised.

Objektiivselt, arusaadavalt, ilustamata. Autolehe koostööpartneriks on Saksa suurim autoajakiri AUTO BILD, kelle abi kasutatakse seesuguste testilugude tootmisel, mis Eesti tingimustes võimalik ei oleks.

Vaata lugusid ka Autolehe veebist

Allikas ja meedia: Autoleht

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.