Neljapäev, 22. veebruar 2024
Istmesoojenduse lülitavad sel nädalal sisse Veli ja Jan. Kohe saate alguses räägitakse, miks ikkagi võrreldi võrreldamatut ehk GRMN-i ja i30N-i ja kui fun oli eksperimenti teha. Autode tasuvusaega aitab välja arvutada soomlaste kalkulaator ning taas kord on juttu Veli ja Uku hobiauto-reisist Šotimaale. Proovisõitu tehakse Toyota Camryga ja nipinurgas korratakse, kuidas tormi ajal turvaliselt sõita.

Veli ja Jan tegid mõni aeg tagasi Tabasalu kardirajal puust ja punaseks Ott Tänaku autovahetuse ja panid kõrvu Toyota GRMN-i ning Hyundai i30N Fastbacki.

Nagu selgub, tulid kõige korralikumad ringiajad siis kui kaamerad kinni keeratud olid: Veli jäi veel Yarisega rajal sõitma ning sõitis eksperimendiaja 4 sekundit üle! Miks? Seda seletab ta ise.

Kas elektriauto, gaasiauto või sisepõlemismootoriga auto? Vastuse annab soomlaste kalkulaator. Elektriautoga “nulli” tulemiseks peaks mitme aasta vältel sõitma vähemalt 20 000 km 12 kuuga. Veli näiteks sõidab aastas umbes poole vähem. Seega ei ole e-auto kuidagi rentaabel tema jaoks. Veel.

Šotimaa reisist natuke teise nurga alt: maanteel peatusi tehes on mõistlik arvesse võtta riski, et kusagil jälgib su tegemisi silmapaar või mitu, mis kasutavad su tähelepanematust oma hüvanguks. Common sense on reisil alati abiks, et vältida teeröövleid.

Proovisõiduautoks on seekord Toyota Camry ning ostuhuviline saab spetsialistilt kohe ka nõu, mida valida, mis maksab ja miks.

Lõpuks torminõuandeid: kui sul pole otseselt vaja välja minna, jää tuppa. Aga kui sõitma minek on vältimatu tee plaan: vaata tarktee.ee-d, lae telfa ja akud ja varu aega ning vajalikud asjad autosse puhuks kui teel hätta jääd.

Meie hobiautode rubriiki vaata siit

Kaanepilt: Veli V. Rajasaar

KOMMENTEERI SIIN