Neljapäev, 28. märts 2024
Raha ei ole ilmselt kunagi liiga palju ning kummalisel kombel kipub see olemasolevgi kiiresti haihtuma. Eriti suvel saab niigi õrn rahakott ootamatuid põntse. Proovisime ja panime ritta viis nutirakendust, mis aitavad kulud-tulud kontrolli all hoida.

Möödunud kevadel viisid Swedbanki rahaasjade teabekeskus ja Eesti Konjunktuuriinstituut läbi pere-eelarve ja säästmise uuringu, millest selgus, et 92% Eesti peredest planeerivad iga kuu oma rahaasju, kuid enam kui pooled – 57% vastanutest – teevad seda oma mõtteis.

Kuidas hoida oma kulud ja tulud kontrolli all, sealjuures ka natuke säästa ning vältida kuu lõpus pangakontolt vastu vaatavat halba üllatust?

Üks võimalus on kirjutada kõik tulud ja kulud piinliku täpsusega üles ja põhjalikult oma finantskäitumist analüüsida. Teine võimalus on õppida teiste kogemusest, liitudes mõne sotsiaalmeedia säästugrupiga.

Kolmas – ja vististi kõige lihtsam tänapäeval – variant on laadida oma telfasse mõni tore rakendus, mis tulud-kulud automaatselt oma kontrolli alla võtab. Kasutajal pole vaja muud kui sisestada igapäevaselt andmeid ja edasi kuulata targa programmijupi nõuandeid.

VIIS NUTIKAT RAHASÄÄSTURAKENDUST

Spendee

Spendee rakendus võimaldab kulutusi kiirelt kategoriseerida ja igale sissekandele on võimalus lisada ka pilte kviitungitest ja arvetest.

Feed alajaotus annab kiire ülevaate kõigist kulutustest. Overview visualiseerib kulutused graafikutena ja näitab, millele raha kõige rohkem kulub.

Lisaks kulutuste haldamisele on äpis ka igakuise eelarve loomise võimalus, millega saab silma peal hoida ka oma säästudel.

Tasulise versiooni kasutajad saavad luua mitu eelarvet, hallata rohkem kui ühte kontot ning seadmete vahel andmeid hõlpsalt jagada. Rakendus on tasuta allalaetav nii Androidi kui ka iOSi telefonidele.

Wally

Wally on üks populaarseim rahaplaneerija, mis annab rahaasjadest väga kiire ja täpse ülevaate. Kasutaja saab rakenduses määrata kogumissumma, kulutuste limiidi ja sissetulekute suurused.

Wally kuvab kogu eelarve seisu graafiliselt ja ning on kasutajasõbraliku disainiga. Sinna saab muuhulgas sisestada ka, kellega koos on raha kulutatud. Nii näeb, milline sõber on sinu rahakotile kõige kahjulikum. Äpp on saadaval tasuta nii iOSi kui ka Androidi telefonidele.

Fudget

Fudgeti rakenduse põhirõhk on kasutuslihtsusel ja -kiirusel, sisuliselt saab kulutusi sisestada paari nupuvajutusega jooksu pealt.

Kui harilikult on eelarveäppides palju funktsioone, siis Fudgetis puuduvad igasugused kategooriad, kaustad, graafikud ja fotod. Rakenduses on üks nupp sissetulekuteks ja teine kulutusteks.

Kulutused saab lisada ajajoonele koos märkmetega. Eraldi saab märkida igakuised kulutused, nagu lapse taskuraha, pangalaenu tagasimakse jne. Rakendus on saadaval tasuta nii iOSi kui ka Androidi telefonidele. Tasulises versioonis lisandub kalkulaator.

Goodbudget

Goodbudget võimaldab sünkroniseerida kulutused mitme seadme vahel. Mis tähendab, et lisaks eelarve haldamisele ja kulutustelimiidi jälgimisele, saab koostada ka ühist pere-eelarvet.

Goodbudgetiga saab määrata aastase kokkuhoiueesmärgi ja kulutuste limiidi, mis on pere suurteks ostudeks hea abiline.

Äpp on saadaval tasuta nii iOSi kui ka Androidi telefonidele, tasulises verisoonis on piiramatu maht kulutuste kategooriaid, lisaks veel andmete jagamise võimalusi ja kogu finantsajalugu salvestub.

Mint

Mint on üks vanematest rahaplaneerimisäppidest ja jätkuvalt väga populaarne. Sa saad sellesse sisestada kõikide oma pankade andmed, krediitkaardid ja muud finantsidega seotud tegevused.

Sisselogimisel näed sa automaatselt ülevaadet kõigist oma eri sorti kulutustest, neid saab vastavalt soovile ka kategoriseerida. Mugav ja lihtne graafikaga rakendus annab kuu lõpuks põhjaliku ülevaate kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha.

Argisel rahaasjade planeerimisel tasub lähtuda kolmest tõekspidamisest: elame vaid korra, säästud peavad teenima rohkem kui inflatsioon ning laenuga jooksvaid kulutusi finantseerida ei tohi.

Allikas: Tele2. Kaanepilt: Pixabay

KOMMENTEERI SIIN