Neljapäev, 30. november 2023
Accelerista ja Forte podcast Istmesoojendus võtab ette nädala olulised autoteemad: milline nelikvedu on parem ning mis häbi võiksid eestlased tunda? Proovisõidus on Mazda CX30 ja nipinurgas loeme kindlustuslepinguid.

https://soundcloud.com/istmesoojendus/19-nelikvedude-kuningas-ja-autohabi

Ylle ja Jan on seekord hoos. Esimesena võetakse ette parim nelikvedu. Kas Audi Quattro või BMW xDrive või veel midagi muud?

Õige vastus: parim nelikvedu on see, mis juhi autoga kenasti igast kohast välja veab. See aga sõltub paljuski sõiduoskustest. Ylle hindab maailma parimaks üldse Subaru sümmeetriline nelikvedu.

Brüsseli linnaisad on keeldude kehtestamisega natuke ajast ette jooksnud: ICE autode äraajamisega linnast on neil tuli takus, aga alternatiivsete lahendustega pole tegeletud. Kus neid elektriautosid, mis kõik senised autod välja vahetama peaksid, laadima hakatakse? Hiidlane ütleb “ootame-vaatame”. Võibolla peaks Brüsselisse oma hiidlase saatma?

Rootslastel on lennuhäbi, soomlastel autohäbi. Mis võiks olla eestlaste häbi? Jani meelest võiksime tunda häbi soomlaste ja rootslaste häbi üle. Ylle arvab, et meie oma häbi võiks olla pekihäbi: kellel ülekaalu, see tundkugi häbi. Mitte, et nüüd kindlasti sellega midagi ette võtma peaks… piisab, kui on piinlik. Ja juba hakkab parem.

Proovisõit: Mazda CX30

Jaapani autotootja Mazda on Eestis teenimatult varju jäänud: viimasel ajal tuleb neilt üks teise järel väga ilusaid ja sõidetavaid mudeleid.

Kompaktne krossover CX30 põhineb Mazda “kolmandal seerial” ning võrdlus bemmi kolmandaga on tahtlik – ei ole varsti esmaklassiautodel enam argumente n-ö massiautode ees. Mazda kvaliteet on hämmastav.

Kui samas segmendis midagi võrdväärset kõrvale tahta panna, võiks üle vaadata Kia uue krossoveri XCeed, ka see mudel võlub kvaliteedi ja noobli puutega.

Loe lepinguid!

Kas sina tead, mida su kasko tegelikult kinni maksab kui midagi juhtub? Aga liikluskindlustuse üksikasjadest sa kas oled kuulnud? No just. Enne kui kirjutad lepingule alla, loe see läbi.

Kohtumiseni nädala pärast!

Kaanepilt: Ylle Tampere

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.