blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Istmesoojendus: mobiilsed kiiruskaamerad, rohepesu ja Renault Talisman2 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Delfi Forte ja Accelerista koostöös sündiv taskuhääling Istmesoojendus on jõudnud juba üheksanda episoodini. Juttu on mobiilsete kiiruskaamerate võimalikest eksimustest ning rohepesust. Proovisõidus on Renault Talisman ja kauba peale saab ökosõidunippe.

Eelmise nädalal podcast lendas kõrgele ja kaugele, kogudes üle 36 000 kuulamise. Nüüdseks peaks küll iga autoomanik olema saanud selgeks, mis imeasi on DPF.

Sel nädalal võtsime ette mobiilsed kiiruskaamerad. Kas need tõesti võivad kiiruse mõõtmisel eksida? Ent kas poleks lihtsam, üldse unustada “normaalne ju see +10 km/h” sõitmine ja sättida auto kiirus lubatu piiresse?

Juttu tuli ka soome liisingufirma välja mõeldud teenusest, mis võimaldab autoomanikul oma sõiduki ökojälge lasta kolmandatel osapooltel kompenseerida: oleme arvamusel, et tegu on peene rohepesuga.

Elektriauto laadimine diiselgeneraatori toel või mobiilsest hajajaamast võib aga olla täiesti mõistlik mõte kui see juhtub piirkonnas, kus elektriliitumine on kallis ning paari kasutaja pärast kiirlaadija paigaldamine samuti.

Renault Talisman, ilus ja mugav

Proovisõitu tegime sel korral Renault Talismani sedaaniga. Saates jäi rääkimata, et kui Talismani kallal üldse nuriseda, siis võiks selle infolusti lihtsamaks ja ühtlasi turvalisemaks muuta: menüüde niblimine sõidu ajal on ebamugav, ebatäpne ja ka ohtlik kui näppija ise roolis juhtub olema.

Kuniks Renault’ infolust on menüüderohke, läbisegi silitatav ja patsutatav, tasuks meeles pidada kuldreeglit, et sõidu ajal tegeleb autojuht ainult sõitmisega. Raadio, telefoni ühendamine jms tuleks ikka enne sõitu paika sättida.

Ökosõidunipp nr 1: varu aega

Ökosõidunippe on kümneid. Neist esimene on aga imelihtne: varu enne teeleminekut natukene rohkem aega, sest kunagi ei tea, milliseid üllatusi ette tulla võib.

Seejärel planeeri teekonda: kiika Tarktee rakendust või Waze’i või Google Mapsi, kus paistavad kätte teetööd ja ummikud.

Ja siis sõida. Ühtlasel lubatud kiirusel, sujuvalt soovitud kiiruseni kiirendades ja ühtlast tempot hoides. Hoia meel avatuna, tähelepanu teel ning ole rahulik. Kui muu ei aita, kuula klassikalist muusikat.

Nädala pärast juba uus lülitus ja uued teemad

Kaanepilt: Ylle Tampere

Jaga

AVALDA ARVAMUST!

Jäta kommentaar

4 × one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com