Kuues Delfi ja Accelerista ühiste jõududega valmiv taskuhäälingu Istmesoojendus episood on nüüd kuulatav. Seekord teeme juttu jaanipäeva joodikutest ja müstilisest tahkisakust. Proovisõidupilliks on kiire Hyundai i30 Fastback N. Nipinurgas püüame kuuma auto ruttu maha jahutada.

Jaanipühad on möödas. Kahjuks ületasime tänavu vahele jäänud joodikjuhtide kogusega mullust. Ylle ja Jan püüavad aru saada, miks Eestis käivad pidu ja rool kokku nagu särk ja perse ning miks, olenemata massilisest selgitustööst purjusena rooli istujate hulk ei vähene?

Juba on üks kuulaja saatnud meile ka omapoolse arvamise, miks roolijoodiklus nii massiline on: meediast jääb mulje, et tuntud inimesed, kes roolis promilli välja puhuvad, saavad sootuks kergemalt karistada kui tavalised autojuhid. Näiteks Allan Roosilehe juhtum. Või Peeter Oja. Jne.

Oleme Acceleristas näppu pulsil hoidnud ja kokku lugenud nii vahele jäänud joodikjuhid kui ka nende osalusel toimunud rasked liiklusõnnetused. 25. juunil tabati roolist veel 57 purjus juhti lisaks.

Müstiline tahkisaku

Seekord jääb Ylle tõsiselt hätta tahkisaku lahtiseletamisega: mida ühelt eesti filoloogi haridusega kirjatsuralt oodatagi, eks? Jan õnneks suudab paremini selgitada. Ja kel huvi, loeb Fyysika.ee lehelt ise juurde.

Jaanipäevaga seoses on turvalisus päevakorral. Vaatame üle need 10 leiutist, millest meil autodes tõsiselt ka kasu on.

Mõlemad saatejuhid nendivad, et kõige rohkem kasu on loomulikult turvavööst, aga abi on ka esiklaasinäidiku ehk HUD-i kasutamisest ja kohanduva kiirushoidja sisselülitamisest.

Proovisõidupill Hyundai N

Hyundai “ennidega” oleme toimetuses sõitmas käinud mitu korda. Ylle ja Jan tegid aga täiendava proovisõidu ja jäljendasid sealjuures eri ostjaid.

Ylle sõitis nagu korralik pereema ja sai kütusekulu alla 6l/100km kohta ning kasutas ruumikat autot nii poes kui suvilas käies asjade vedamiseks. Jan aga tegi kiiremaid ringe, sai keskmiseks kütusekuluks 12l/100 km ja tundis elust täiega rõõmu.

Kokkuvõttes on mõlemad seekordse sõiduvahendiga üsna paksult rahul ning eriti rahulolevaks teeb hind, mis jääb igal juhul mõistlikkuse piiresse. Selle raha eest on kiirust, mugavust ja otstarbekust maa ja ilm!

Kuuma taltsutamine

Kuidas kuuma ilmaga vältida plastikuaurudesse kõngemist? Esiteks tuleks auto parkida varjulisse kohta, hea variant linnas on näiteks parkimismaja.

Kui varju ei ole, siis aknad lahti, tuuletõmbusega suurem soe välja ja siis aknad sisse ja kliimaseadmega edasi jahutada. Paar nõuannet veel lisaks ja ongi aeg öelda “kohtumiseni taas augustis”.

Pildid: Ylle Tampere

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.