Neljapäev, 5. oktoober 2023
Istmesoojendus võtab seekord ette mobiilised kiiruskaamerad, bussis kukkumised, uued ja edevad elektriautod ning ELMO võrgu tuleviku. Jan ja Ylle räägivad autode testimisest ja ka oma lemmikutest. Eluhäkk on aga eluvajalik: kuidas sõita radarisse nii, et trahvi ei saaks?

https://soundcloud.com/istmesoojendus/12-positiivne-uudis-laadijamaailmast-ja-elektriline-taycan

Möödunud nädal oli tiine liiklus- ja autoteemadest. Kohe algatuseks võtame ette mobiilsete kiiruskaameratega seonduva: kas on kohustus paigaldada osutusmärk või ei ole mitte? Mida teha rumala juristiga, kes seadusi ei oska lugeda? Ei muud, kui tuleb kirjutada sisuline lugu. Aitäh lisatöö eest!

Järgmiseks: miks bussis inimesed sagedasti kukuvad? Esimene põhjus: ninapidi ollakse nutitelefonis ja ei olegi aega a) ümbritsevat jälgida, b) end kinni hoida.

Teiseks: vanematele inimestele istet pakkumine on haruldaseks muutunud ja häbi meile selle eest, sest taadil ja memmel ongi võib-olla keeruline end kinni hoida kui buss järsult pidurdab.

Miks buss järsult pidurdab? Sest linnaliiklus on kreisi: pikivahed lühikesed ja autod pressivad vahele otse bussi nina ees. Suures individualiseerumises on meist saanud hoolimatud liiklejad. Piinlik.

Edasi on teemaks käeulatuses olevad uued elektriautod ja ELMO-laadimisvõrk: Porsche Taycan ja Volkswageni ID.3 on mõlemad seeriatootmiseks valmis. Jan ja Ylle mõlemad ihalevad neist… arvake ära, kumba!?

ELMO laadimisvõrgu saaga on ka ehk läbi saamas. Kui nii, siis on muuhulgas oodata ka superkiirlaadijaid. Meie järgmised sõidukid võivad vabalt olla elektrilised, kui on koht, kus neid kiirelt laadida.

Ja saatejuhtide lemmikautod on…

Ylle ja Jan seekord ühtegi autot algosakesteks ei võta, sest Jan oli nädalavahetusel Saksamaal tehnikamessil ja tegi seal lähemat tutvust hoopiski pesumasinatega.

Neist autodest, mida mõlemad on ära proovinud, jäid sõelale… kaks. Selgus, et nii Jani kui Ylle maitse on täitsa samasugune. Praktiliste autode seas võttis medali RAV4, unistuste autoks sai aga Stinger.

Jan tõdes, et kuigi ta tahaks, siis hammas Stingerile peale ei hakka: ikkagi 50 000 eurot. Siinkohal pakkus Ylle välja boonusena elunipi, mida võiksid juurutada kõik need, kes Tallinnas igapäevaselt autoga liiguvad: kasutage auto asemel ühistransporti, ratast, jalgu ja muid säästvaid liikumisviise ning säästke iga kuu mitusada eurot.

Säästetud raha eest võite juba varsti osta endale midagi toredat. Näiteks Kia Stingeri. Või RAV4, millega maale ja metsa kulgeda. Ühistransprodis reisides vaadake aknast välja, hoidke kahvast kinni ja unistage… kasvõi oma uuest kallist autost.

Elunipp: kuidas sõita radarisse ja mitte trahvi saada?

Kõige nutikam viis radarisse sõita ja trahvi mitte saada on… trummipõrin… jälgida liiklusreegleid! Lugeda märke ja teavitusi, mis tee ääres parasjagu on, kulgeda rahulikult liiklusvoos.

Võib-olla natuke ka nuriseda nende juhtide kallal, kes teie ees kiiruskaamerat nähes 120 km/h-lt 40 km/h-ni aeglustavad.

Aga midagi pole teha, kõik ei tulegi selle peale, et liiklusmärkide järgi sõites on võimalik pääseda puhta nahaga nii kiiruskaamera kui politseipatrulli käest…

Jan ja Ylle arutavad ka +10 km/h teemal. Arutelu kisub päris tuliseks. Kes peale jääb? Eks kuulake podcastist! Videot 10 km/h kohta vaadake ka.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.