Neljapäev, 30. november 2023
Jan ja Ylle on jälle stuudios, et lülitada peale Istmesoojendus. Seekord on juttu plaanitavast veapunktisüsteemist, Ott Tänakust ja kärbitud maanteekiirustest. Proovisõitu läheb BMW 850i XDrive Gran Coupé. Nipinurgas anname jälle talvesõidunõu.

https://soundcloud.com/istmesoojendus/18-kas-loodav-veapunktisusteem-saab-liiklusrikkumised-lopuks-kontrolli-alla

Sel nädalal on uudiseid ootamatult palju ning veel viimasel hetkel sai keskkond liiklusturvalisuse vastu vahetet: Ylle ja Jan räägivad planeeritavast uuest veapunktisüsteemist ning selle kasust üldisele liikluskultuurile.

Veapunktisüsteem kehtib mitmetes riikides, sh Lätis, kus see on end igati õigustanud. Ent see peaks käsikäes käima muude meetmetega nagu liikluse mõistlik korraldamine ja paadunud liiklusrikkujate liistule tõmbamine.

Tokyo autonäituse parimatest paladest saavad ära nimetatud Mazda MX30, Honda Jazz ja Subaru Levorg ning veidi on juttu ka Riversimple Rasa tillukesest vesinikautost, mida Tokyos küll ei näidatud, aga mis kinnitab, et H ehk vesinik võib olla arvestatav tulevikukütus.

Mis võiks tavainimesele kasu olla Ott Tänakust? No selge see, et kütab põnevust ja pakub närvesöövat mängu ilu, kui ta sõidab. Aga kas teadsite, et Otil on Toyotas täita oluline roll tänavaautode täiustamisel?

BMW kaheksas on … BMW

BMW on täiesti suurepäraselt sõidetav auto, aga proovis olnud 850i XDrive Gran Coupé puhul tekib küsimus, kus sellega Eestis sõita? Metsikult võimas ja megatark auto pole meiesuguste jaoks…

Aga tore, et saime sellele käed külge ja Ylle Veli kotkapilgu all Tabasalus ka assisteeritud proovisõitu teha, 40-50 km/h. Ärge naerge, kui tegu on ärevushäirega, võib võimas paugupill tõmmata silmad kiiresti ruutu ja hoia siis piip ja prillid…

Ja kas teadsite, et BMW-s on täitsa eraldi ametipost nimega “Valin sulle õige auto”? Proovige järele! Kui BMW on te südamesoov, minge esindusse ja laske endale soovitada see Üks ja Õige. Edasine on puhas…sõidurõõm.

*Meenutuseks on loole lisatud video BMW 640i GT-ga.

Alljärgnev pilt aga näitab, kui hästi on kaheksanda esiklaas isoleeritud muust maailmast: GPS sellest läbi ei võtnud ning Veli sõidujäljest sai tore joonistus.

Veli V. on lapsest peale hea joonistaja olnud. Kunstianne ei jäta teda isegi rinkal maha
Miks ei tohi talvel 110 km/h sõita!?

Oh häda ja viletsus, Maanteeamet korjas tänasest kõik 100 ja 110 km/h liiklusmärgid kokku ja käsib meil sõita liiga aeglaselt!

Või kas 90 km/h on talvel ikka aeglane? Isegi kui auto on hea, tasuks üheksa korda mõõta enne kui gaasi anda. Teeleminekut tuleks planeerida, teel hoida distantsi, möödasõite mitte suruda (pole kohustuslik manööver!) ja järgnevatel nädalatel arvestada, et suur osa kaasliiklejaist ootab rehvivahetusega kohustusliku päevani.

Nädala pärast näeme jälle!

Kaanepilt: Ylle Tampere

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.