Esmaspäev, 5. detsember 2022
Delfi Forte ja Accelerista koostöös sündiv taskuhääling Istmesoojendus on taas eetris. Seekord teeme juttu sisepõlemismootoritest, mis kuidagi areenilt lahkuma ei kipu, tasuta jagatavatest elektrilaadijatest ja isejuhtivate autode elueast. Proovisõitu teeme Toyota RAV4 -ga.

https://soundcloud.com/istmesoojendus/10-sisepolemismootorid-ei-kao-kuhugi

Stuudios on seekord Jan-Matthias Mandri Fortest ja Uku Tampere, kes on nii see kui teine ehk Accelerista ja Forte üheskoos. Ylle reisib Poolas ringi.

Suur teema on seekord sisepõlemismootorid, mis olenemata ennustustest lähema 30 aasta jooksul kuskile ei kao. Ennekõike takistab täielikku üleminekut tehnoloogia ise, mis ei tule inimese soovmõtlemisele järele.

Fordi isejuhtivate sõidukite divisjoni juht John Rich esines üllatava avaldusega, väites, et isejuhtivate autode eluiga on vaid 4-5 aastat, sest need saavad olema lakkamatus kasutuses. Kas see on järjekordne näide meie ületarbimisest või paratamatus?

Elektritransport pakub ettevõtetele võimalust liikuda elektrifitseerimise suunas ja esimeste seas panna oma territooriumile püsti elektriautode laadimispunkt. Kiiremad saavad selle puhta tasuta. Tibusid saame lugeda juba järgmisel aastal.

Proovisõiduautoks on seekord Toyota RAV4, Eesti läbi aegade populaarsemaid linnamaastureid, mis viimastel aastatel on olnud kõige müüdud omas segmendis ja tihti vallutanud edetabeli tipu.

Uku ja Jan arutlevad, kas tõesti on tegu nii hea “kõik ühes” autoga, et kogu Eesti peaks seda ostma ning miks just eestlased on suure Toyota tõsised fännid.

Nipinurga teema on auto pakkimine. Füüsika ei halasta, kui oled kasvõi küpsisepaki unustanud lahtiselt autos ringi rändama: ägedama pidurduse korral võtab see hoo sisse, kaalu külge ja teeb kellelegi haiget.

Podcasti saad kuulata ka SpotifystSoundcloudist ja Apple Podcastide lehelt. Viska pilk peale ka meie Facebooki lehele

Kaanepilt: Ylle Tampere

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.