Osale ise ja kutsu naabrid ka: 26. novembril toimub järjekordne helkurikõnd

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kodanikupäeva, 26. novembri õhtupoolikul korraldavad abipolitseinikud ühes politseinike ja koostööpartneritega üle kogu Eesti aktsiooni „Helkuriga sõbraks“, kuhu kaasatakse ka kohalikud elanikud, kes tahavad anda oma panuse kodukoha asukate nähtavaks tegemisel.

26. novembril tähistab PPA kodanikupäeva järjekordse üle-eestilise helkurikõnniga. Ühisürituse toimumiskohad ja kellaajad on leitavad prefektuuride Facebooki lehtedelt.

Politsei- ja Piirivalveameti politseileitnant Leena Pukk ütles, et igal sügisel sagenevad pimeda aja saabumisega õnnetused, kus ohtu satuvad kergliiklejad, eeskätt just jalakäijad.

„Kuigi tänaseks on paljud liiklejad mõistnud helkuri kasutegurit ning on selle oma riietele kinnitanud, jagub siin-seal endiselt ka neid, kes helkiva elupäästja taskupõhja jätnud või seda lihtsalt vajalikuks ei pea,” selgitas Pukk.

Ta lisas, et pimedal teel jääb jalakäija autojuhile sageli märkamatuks ning näha ongi vaid inimese küljes rippuv helkur. “See on ka jalakäija parim kaitse enda nähtavaks tegemisel ja ohu vältimisel,“ lisas politseileitnant.

Kogukonna teadlikkuse tõstmiseks kutsub PPA ka tänavu erinevaid ühendusi, külakogukondi, sõprusringkondi ja teisi aktiivseid inimesi üles ennetavalt eeskujuks olema ja abivajajaid nähtavaks tegema.

Ennetusüritus toimub tänavu juba kuuendat korda ning seda üle Eesti enam kui 110 kogunemiskohas. Linnades ja külades toimuv helkurkõnd saab alguse 26. novembri õhtupoolikul ning vältab tunni jagu.

“Helkuriga sõbraks” helkurikõnni toimumiskohad ja kontaktid leiab prefektuuride FB lehtedelt. Küsimuste korral palutakse ühendust võtta oma piirkonna politseinikuga. Kes aga plaanib oma kogukonnas teha helkurikõndi, on teretulnud osalust koduprefektuuri Facebooki lehel registreerima.

Allikas: PPA. Kaanepilt: PPA

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.