Põhja-Soome on läbi aegade olnud talvel üks eestlaste suusapuhkuse lemmiksihtkohti. Eeloleval talvel avab Finnair otseliini Tallinnast Kittilässe. Sealt vaid lühikese sõidu kaugusele jäävad Levi ja Ylläs, kaks põhjanaabrite suuremat talvekeskust.

Saamimaal sajab lumi maha mõnikord juba septembris ja püsib soodsate ilmadega aprilli lõpuni. Eestlaste jaoks on Põhja-Soome suured laugete mägedega suusakeskused nagu taeva kingitus: Levi ja Ylläs on parasjagu nii käegakatsutavad, et sinna kasvõi pikka nädalavahetust veetma minna.

„Põhja-Soome on tuntud rohkete talviste ajaveetmisvõimaluste poolest, suusatamisest, kalapüügist ja virmaliste vaatlusest kuni kelgukoerasafarini ja saanisõiduni põhjapõtradega. Finnairil on hea meel esimese lennufirmana käivitada otselennud Lapimaalt Tallinnasse,“ räägib Finnairi Ida-Euroopa ja Baltimaade juht Arunas Skuja.

ALATES POOLEST DETSEMBRIST MINEK!

Finnairi lennud Tallinna ja Kittilä vahel toimuvad alates 14. detsembrist kuni 29. märtsini iganädalaselt reedeti. Lennuk väljub Kittiläst kell 8.15 ja saabub Tallinna kell 9.55, võtab siit reisijad peale ja väljub Tallinnast Kittilä suunas kell 10.45, et kell 12:25 puhkajad maha poetada.

Lende teenindab Finnairi Airbus A320 lennuk. Koos Kittilä liiniga pakub Soome lennufirma saabuval talvehooajal koguni 45 otselendu Tallinnast Soome. Enamus otselende läheb Helsingisse.

Finnair on Põhja-Soome liinidel juhtiv lennufirma, lennates läbi Helsingi iganädalaselt kuude lennujaama: Enontekiö, Ivalo, Kemi, Kittilä, Kuusamo ja Rovaniemi. Seega on võimalus kasutada ka lennukava Tallinn-Helsingi-mõni teine talvine sihtkoht. Lennuajale lisab see tunnikese, Soome pealinna lendab lennuk Tallinnast 16-20 minutiga.

2018/2019 talvehooajal tõstab Finnair lennukohtade arvu Põhja-Soome 480 000-ni, mida on ligi 15 protsenti rohkem kui 2017/2018 talvehooajal.

Finnair lendab Aasia, Euroopa ja Põhja-Ameerika vahel, tuues igal aastal ligi 12 miljonit reisijat enam kui 100 sihtkohta Euroopas. Lennufirma on esimene Euroopas, mille lennuparki kuulub uus A350 XWB lennuk.

Finnairil on ainsa Põhjamaade lennufirmana Skytraxi 4-tärni hinnang. Lisaks on lennufirma seitsmel järjestikusel aastal võitnud parima Põhja-Euroopa lennufirma tiitli. Finnair kuulub maailma juhtivate lennufirmade liitu Oneworld.

Allikas: Finnair pressiruum. Kaanepilt: Ylle Rajasaar

Jaga

AVALDA ARVAMUST!