Reede, 29. märts 2024
Sügisel avab Viljandis uksed Cleveroni Akadeemia, pakkudes Eesti IT-hariduse maastikul esmakordselt integreeritud õppemeetodit. Cleveroni partner robootikatarkvara arenduse õppekava koostamisel on Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor.

Cleveron käivitab sügisel Eesti Ettevõtluskõrgkooliga Mainor Viljandis Cleveroni Akadeemia, kus sügisest hakatakse pakkuma tehnoloogiakõrgharidust Eestis ainulaadsel robootikatarkvara arenduse õppekaval.

Uute õppurite elu saab Akadeemias olema põnev ning mugav – firma pakub boonuseid, mida mujalt koolidest naljalt ei leia. Parimatele makstakse stipendiumi ja neil saab olema kindel töökoht Cleveronis. Kandideerima saab hakata alates 15. aprillist, vastu võetakse 20 tudengit.

Integreeritud õpe

Cleveroni Akadeemia õppeprogrammis pakutakse tudengitele Eesti IT-hariduses esmakordselt integreeritud õppemeetodit, kus paralleelselt akadeemilisele õppele toimub kohe ka oskuste reaalne rakendamine Cleveroni tiimides.

3-aastane rakenduskõrghariduse õpe toimub Cleveroni peakontoris Viljandis ja tudengeid õpetavad Mainori õppejõud, erialaeksperdid ning Cleveroni tippspetsialistid.

Cleveroni juhi Arno Küti sõnul on oma akadeemiat vaja selleks, et leevendada IT- ja tehnoloogiaharidusega spetsialistide puudust:

„Tehnoloogiaettevõttena otsustasime anda oma panuse, et noori tippspetsialistideks koolitada. Soovime luua tugeva baasi tulevastele tootearendajatele, kes aitaks Eesti ettevõtetele ja ka kogu ettevõtlusele oma innovaatiliste lahendustega lisaväärtust luua.”

Parimatele tudengitele antakse võimalus pärast kolmeaastast õpet Cleveroniga liituda. Kütt usub, et koostöö oma valdkonna tippudega kasvatab noorte oskusi, kirge ja huvi toote- ning tarkvaraarenduse vastu, samuti tõstab nende konkurentsivõimet tuleviku karjääri rajamisel.

Ettevõtluskõrgkooli Mainor tegevjuhi Kristjan Oadi sõnul aitas Haridusministeerium õppekava loomisele kaasa.

„See õppeprogramm on täiesti erakordne ning väga suur samm ja ka investeering eraettevõtte poolt. Erasektori eeliseks on, et tööturu vajadustele on võimalik paindlikumalt reageerida. Akadeemias hakatakse õpetama neid oskuseid, mille järgi on reaalne vajadus,” rääkis Oad.

Kandideerimine algab 15. aprillil

Cleveroni Akadeemiasse võetakse esimesel aastal vastu 20 robootikatarkvara arenduse huvilist, kes saavad stipendiumi, mis sisaldab tasuta majutust Viljandis, lõunasööke, 400-eurost kuustipendiumi ning 5500-eurose aastase õppemaksu katmist.

Akadeemia tudengid valitakse välja erialatesti, motivatsioonivideo ja intervjuu alusel. Kandideerimiseks on vajalik keskharidus, kuid kandidaatide hindamisel pole aluseks keskmine hinne ega riigieksamite tulemused.

Cleveroni Akadeemiasse kandideerimine algab 15. aprillist ning kestab 30. juunini 2019.

Lisainfo ja kandideerimine siin

KOMMENTEERI SIIN