Bronline.eu oksjonikeskkonnas tuntakse suuremat huvi sõiduautode vastu3 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
2018. aasta juulis alustas Eestis tegevust uus oksjonikeskkond Bronline.eu, mis keskendub raske- ja põllumajandustehnika müügile ent kust leiab ka mototehnikat ja sõiduautosid. Üks portaali juhtidest, Tiit Rosenberg tegi ülevaate, kuidas portaali paar esimest kuud on möödunud.

Bronline.eu on täisteenust pakkuv tehnikale spetsialiseerunud online-oksjonikeskkond. “Täisteenus” tähendab et kogu müügiprotsessi haldab portaal, mis korraldab masina müügieelse kontrolli, hindamise ja pildistamise ning reklaamimise. Vajadusel pakutakse ka transporditeenust.

Müügikuulutus püütakse koostada nii põhjalik, et ostja saaks kogu vajaliku info kätte netist ega peaks masinat kohapeale vaatama minema. Kuna müügieelne hinnang on põhjalik, peaks ostja saama masina kohta küllalt ilustamata ja objektiivse info. Mis omakorda võiks keskkonna usaldusväärsust kasutajate silmis tõsta.

Kuna internet on piirideta keskkond, võimaldab see Bronline.eu tegevust laiendada Eestist väljapoole, mis annab müüjale täiendava šansi pakutavast kaubast lahti saada.

Kui edukalt on oksonid olnud? 

Bronline.eu on tänaseks oksjoneid korraldanud pisut üle kahe kuu ja liigume oodatud tempos – käivitame teenust, teeme klientide tagasiside põhjal pidevalt täiendusi.

Milliseid masinaid ja kui palju olete müünud?

Oleme müünud mitmeid veokeid, tarbesõidukeid, sõiduautosid, aga ka traktoreid, greideri ja ka esimese mootorratta.

Kust tuleb lehele külastaja?

Meie peamine külastajaskond on hetkel Eestist, kuid ligi kolmandik liiklusest pärineb välisriikidest nagu Läti, Leedu ja Ukraina, kust on tulnud ka registreeritud kasutajaid. Päringuid on tehtud ka Rumeeniast, Gruusiast ja ka eksootilisematest riikidest.

Mille vastu on kõige suurem huvi?

Seni on suurim huvi olnud sõiduautode vastu, mis on ilmselt seletatav asjaoluga, et tegemist on pigem nö laiatarbekaubaga.

Samas teeme igapäevaselt tööd selle nimel, et avardada oma raske- ja eritehnikavalikut ning seeläbi tõmmata ka potentsiaalseid ostjaid neisse valdkondadesse. Pikas perspektiivis on see ka meie fookussuund.

Kui palju maksab müügikuulutuse sisestamine?

Müüjad ei saa meie portaali sisestada ühtegi kuulutust. Seega objekti müükipanemise ning müügis olemisega mingeid kulusid müüjale ei teki. Meie vahendustasu on aktuaalne vaid eduka müügi korral ning selle lepime müüjaga eraldi kokku. Konkreetset summat või protsenti välja tuua ei saa, sest see on objektide puhul erinev.

Tegemist on protsendiga edukast müügist ning odavamate objektide korral on see protsent suurem, kallimate puhul jällegi väiksem. Kui tehingut kokkulepitud aja jooksul ei toimu, on müüjal alati õigus oma objekt tagasi saada ning mitte mingisuguseid kulusid sellega talle ei kaasne.

Kuidas täpselt müügile tulevat objekti eelhinnatakse?

Objekti ülevaatamine seisneb selles, et meie spetsialist teostab vaatluse, proovisõidu ning kirjeldab kõike, mis selle käigus silma ja kõrva jääb.

Meie eesmärk ei midagi välja praakida. Teostame vaatluse, mis annab potentsiaalsetele ostjatele võimaikult objektiivse ülevaate sõiduki seisukorrast.

Sel aastal on Eestis püüdnud kanda kinnitada mitmed uued tehnikamüügiportaalid, osa neist pakub ka võimalust korraldada oksjon. Millega teie esile tõusete, erinete?

Ise tunneme, et oleme natuke erilisemad ning ei ole tulnud olemasolevaid kopeerima, vaid midagi uut pakkuma. Pakume täisteenust ning tegeleme ainult sõidukitega.

Niipalju kui mina tean, siis sellist kombinatsiooni Eestis rohkem ei ole. On portaaliteenuse pakkujaid (kasutajad ise panevad asju üles ning müügiformaadiks on oksjon) ning mõned pakuvad ka täisteenust, kuid siis seda kõigele võimalikule (alustades mähkimislaudadest, kasutatud lambipirnidest, lennukiteni välja).

Tiit Rosenberg toob välja mõne olulise argumendi, miks Bronline.eu formaati kasutama peaks:

a) potensiaalne ostja saab objektist objektiivse pildi kohale tulemata. Müüjal puudub võimalus infot enda kasuks moonutada.
b) huviline ei pea otsima endale sobivat sõidukit muu temale mitte huvi pakkuva kraami vahelt.
c) hind kujuneb tegeliku pakkumise põhjal (ei ole mõjutatud kellegi soovunelmatest, ega anta ka indikatsiooni „osta kohe“ hinna näol, mis näitab ära, mis hinda loodetakse saada)
d) Eesti kauba väärindamine väljaspool riigipiire, Eesti müüjatele uute kanalite avamine.

Küsis: Ylle Tampere. Pilt: kuvatõmmis

Jaga

AVALDA ARVAMUST!