Autoraadio: tund liikluse- ja autoteemalisi vestlusi Vikris. Kuula järele!

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Accelerista ja Autolehe toimetajad on sel suvel kolmel korral Vikerraadio eetris: sünnib “Huvitaja Autoraadio”, liikluse- ja autoteemaline saade. Kaks neist on juba järelkuulatavad, augustikuu Autoraadio on eetris 2. augustil kell 10:00.

Idee, teha Vikerraadios igakuiselt liikluse- ja autoteemalist autosaadet sündis detsembris, kui Ylle Tampere, Kristjan Sooper ja Uku Tampere tegid otse-eetris tunniajase kokkuvõtte möödunud autoaastast.

Suve alguses jõudsidki asjad sinnamaale, et kõigil kolmel suvekuul jõuab “Huvitaja” tunni raames kord kuus eetrisse Autoraadio. Seda juhivad Eesti tunnustatud liikluse- ja autoteemaliste väljaannete toimetajad, kes ühiselt mõtlevad ka saate teemad välja.

Kuna Kristjan Sooper, Autolehe peatoimetaja on ühtlasi väljaõppinud raadioajakirjanik, on saate raamistamise vastutusrikas ülesanne tema õlul.

Kristjaniga koos on stuudios vaheldumisi Uku ja Ylle Tampere Acceleristast ning Eesti Ekspressi ja F1 lehe Motoorne Rahutus vedaja Toomas Vabamäe. Kui teema võimaldab, kutsutakse ka saatekülalisi.

Lõviosa saatest on teemaks liikluskultuur Eestis. Esimeses saates rääkisid Kristjan ja Uku kiirusepiirangutest, juuli saates aga Kristjan ja Toomas autoga reisimisest Euroopa riikides.

Sõna saavad ka raadiokuulajad ning ime küll, kõik saatesse helistajad on seni arutelu põnevalt üleval hoidnud ja rääkinud oma kogemustest, tavapärast “vinguviiuli” viitteist minutit, mida saate tegijad pisut pelgasid, pole siiani ette tulnud. Aga kolmas saade on muidugi ees…

Augustis võtame kausitäie kuumi kartuleid
citybee tõuks

Citybee renditõuksid ERR-i Gonsiori tänava maja ees

Selle suve viimane Autoraadio, mis on eetris juba 2. augustil, võtab ette kausitäie kuumi kartuleid: rendirattad ja -tõuksid (need elektrilised) on tekitanud kõvasti vastakaid arvamusi, aga on pannud inimesed linnades liiklema ka muud moodi kui vaid autoga. On see siis kokkuvõttes hea või halb?

Kuna saates on ka kuulajatel sissehelistamise võimalus, ootame seekord eriti aktiivset osalust ning ehk saab mõni helistajatest ka südamelt ära rääkida oma loo, olgu siis tõuksijana või kaasliiklejana.

Augustikuise Autoraadioni on veel aga tubli 10 päeva aega, sestap soovitame soojalt kaks eelmist saadet ära kuulata kõigil, kes seda siiani teinud veel ei ole.

Huvitaja Autoraadio 7. juunil

Huvitaja Autoraadio 19. juulil

Kohtumiseni juba 2. augustil, kell 10:00 Vikerraadio vahendusel! Suve viimast Autoraadiot juhivad Kristjan ja Ylle.

Pildid: Ylle Tampere

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.