Laupäev, detsember 3
Autoleht on iga nädal ilmuv paberväljaanne, mis rattaliste maailmas orienteeruda aitab. Teeme Acceleristas väikese kokkuvõtte nädala olulisematest teemadest. 7. detsembri Autolehe põhiteemad on uue valitsuse plaanid autode ja teedega, uuena auhindadega pärjatud autode vastupidavus ning võtmeta käivitusega autode vargused.

al_kaas* Mida teeb uus valitsus automaksu ja teeehitusega? Uus võimuliit lubas maksustada esma- ja ümberregistreeritavad sõiduautod ning hakata usinalt maanteid ehitama. Kuidas see kõik käima hakkab, ei tea veel aga koalitsioon isegi. Kui aga mõni arvab, et automaks tabab vaid esma- ja ümberregistreeritavaid autosid, siis asjaga kursis olevate inimeste hinnangul olevat üldine automaks vaid aja küsimus.

* Mis on saanud Euroopa aasta autodest? Äsja välja kuulutatud Euroopa aasta auto 2017. nominentide taustal vaatame, mis on praeguseks saanud eelmise kümnendi võitjatest. Tagantjärele vaadates tunduvad žürii valikud mõne aastakäigu puhul veel palju kummalisemad kui toona, ent sekka on sattunud ka autosid, mis nüüdki hinnates oma tiitlit täiesti õigustatult kannavad.

* Test. Kui ebaturvaline on Keyless Go ehk võtmeta autosse sisenemine? Probleemist võtmeta käivitusega oleme varemgi kirjutanud, sellele on tähelepanu pööranud ka autoklubid ning telesaated. Paremaks pole vahepeal aga peaaegu midagi muutunud. Katse käigus õnnestus „ärandada” kuuest katsealusest viis.

Lisaks veel:
  • Numbri auto. Uus Opel Insignia avalik!
  • Sõiduproov. Cadillac, mis kallistab
  • Sõiduproov. C-HR, kas Toyota uus algus?
  • Sõiduproov. Levante muutis Maserati „rahvalikumaks”
  • Fiati sportauto lummus – 124 Spider sai 50aastaseks.
  • Kasutatud Passat CC: kaunis, aga kapriisidega
  • Ajalugu. Elektri- ja hübriidautod. Pininfarina Bolloré B° (2008)

Vaata lugusid ka Autolehe veebist

Allikas ja kaanepilt: Autoleht

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.