Teisipäev, 27. veebruar 2024
Autoleht on igal nädalal ilmuv paberväljaanne, mis rattaliste maailmas orienteeruda aitab. Teeme Acceleristas väikese kokkuvõtte nädala olulisematest teemadest.
Värske Autoleht piilub põnevaid kaheksasilindrilisi, tutvustab kiirabi-Volgat ja uurib, mis toimub liikluskindlustuse maailmas.

blank* Võrdlus: autod, millel on ühine saladus. Vanal C-klassil, hallil Passatil ja peenel Volvo S80-l on ühine saladus: nad kõik sõidavad salamisi kaheksasilindrilise mootoriga. Ei-ei, tegu pole tuuninguautodega, vaid täisoriginaalse tehasetoodanguga, mida kunagi sai vabalt poest osta. Ainult et seda tegid vähesed, mistõttu on neist kaheksasilindrilistest kujunemas hinnatud ja haruldased (hobi)autod. Peale silindrite arvu sarnanevad need kolm omavahel ka „äriedu” poolest: kõiki neid toodeti vaid mõne aasta vältel ja vaid mõnituhat eksemplari. Seega kukkusid need turul läbi, ent 10–20 aastat hiljem ei pea meie selle pärast enam muretsema.

* Haruldase kiirabiauto uuestisünd Eestis. Kaks ja pool aastat tööd, varuosaotsingud Eestis, Lätis ja Venemaal, doonorauto Voronežist – nii, kui lühidalt kokku võtta, sündis uuesti Tartu Motoshow’l publikupreemia võitnud 1967. aasta kiirabi-Volga GAZ-22E.

* Liikluskindlustus ka F1-autole ja murutraktorile?! Kas varsti peab liikluskindlustama ka mitu miljonit maksvad F1-autod ning kogu muu liikuva kraami murutraktorist kardini? Miks liikluskindlustus aina kallineb? Kas moodsad juhiabilised ei hoiagi avariisid ära? Kuidas peaks muutma automaatkindlustussüsteemi?

Lisaks veel:
  • Numbri auto. Uus BMW X2: veel üks džiip Saksa tootjalt
  • Sõiduproov. Hyundai Kona tugevad ja nõrgad küljed
  • Elektriautod. Kas elektriautod hakkavad omanikule raha teenima?
  • Kasutatud auto. Renault Fluence. Mittemidagiütlev, aga asjalik sedaan
  • Nõunik. Autoomanike rehviteadlikkus paraneb
  • Vormel 1. Mehhiko GP
  • Ralli. Walesi ralli
  • Persoon. Pinstripe-meister Jarmo Nuutre
  • Ajalugu.  Autoeksootika. Proton Aeroback (1990)

 

Autoleht sündis 1999. aasta kevadel kaks korda kuus ilmunud ajalehena. 2002. aastal muutus väljaanne ajakirjaks ja alates 2005. aastast ilmub Autoleht nädalakirjana.

Ajakiri nõustab praeguseid ja tulevasi autoomanikke nende ostuotsustes ja auto pidamisega seonduvates küsimustes, toob lugejateni kuumemad automaailma uudised.

Objektiivselt, arusaadavalt, ilustamata. Autolehe koostööpartneriks on Saksa suurim autoajakiri AUTO BILD, kelle abi kasutatakse seesuguste testilugude tootmisel, mis Eesti tingimustes võimalik ei oleks.

Vaata lugusid ka Autolehe veebist

Allikas ja meedia: Autoleht

KOMMENTEERI SIIN