Autoleht on iga nädal ilmuv paberväljaanne, mis rattaliste maailmas orienteeruda aitab. Teeme Acceleristas väikese kokkuvõtte nädala olulisematest teemadest.
Värskeim Autoleht testib seekord müügiedetabelite kuningaid – linnadžiipe, sealhulgas rahva lemmikud Honda CR-V ja Toyota RAV4, ja muidugi Subaru Forester. Lisaks ka suur rehvitest tervelt 52 suverehvi osalusel.

* Kasutatud linnadžiipide test. Linnadžiibid rokivad uute autode müügiedetabelites siiani ning järelturulgi pakutakse neid sadades. Ehkki paljusid neist müüakse peaasjalikult esiveolisena, ahvatleb ka nelikvedu. Sel korral sättisime kõrvutamiseks ritta rahva lemmikutest Honda CR-V ja Toyota RAV4, lisaks veidi maastikuvõimekama ja sihtotstarbelisema mainega Subaru Foresteri ning neljandana vähem levinud, kuid uuena testide etteotsa rebinud Ford Kuga. Kõik autod olid nelikveo ja diiselmootoriga ning mudelipõlvkondadest, mis said alguse 2006.–2008. aastal.

* Suverehvide test: millised on 52 seast parimad? Ettevaatust rehviostul: vaid iga kolmas testitud suverehv pakub piisavat ohutusvaru! Ennatlik ja kohati ohtlikki oleks jätta suverehvivalik pelgalt hinnasildi otsustada. Nii palju rohkem on kaalul, esmajärjekorras muidugi sõitjate endi ohutus. Vaadates on muidugi iga rehv ümar ja musta värvi, kuid vaid põhjalikum test nagu käesolev annab võimaluse rehvi omadusi piisava põhjalikkusega hinnata.

* Maanteesõitude kuninganna Mille Miglia – 90. Suured autovõidusõidud said alguse linnadevahelistest maanteesõitudest, aga nende kaugete aegade seiklusvaimu suutis täiel määral edasi kanda üksnes Targa Florio Sitsiilias, mida oli peetud – neli sõja-aastat välja arvatud – 17 korda järjest. Kõik muutus 26. märtsil 1927, 29 päeva enne 18. Targa Florio starti. Neljast Brescia mehest koosnev initsiatiivgrupp oli välja mõelnud midagi enneolematut. Tuhande miili pikkuse distantsiga praktiliselt tervet Itaaliat haarava võistluse. Milleks midagi nõnda grandioosset jätkuvalt vähemotoriseeritud riigis, kus toodeti aastas kolm korda vähem autosid kui Kanadas, Suurbritannias või Prantsusmaal?

Lisaks veel:
  • Numbri auto. Uus Subaru XV
  • Sõiduproov. Uus Opel Insignia: emotsioone ja asjalikkust
  • Kasutatud auto. Lexus IS töötab hästi ka tosina aasta vanusena
  • Olulised F1-autod. Renault RS11 (1979)

 

Autoleht sündis 1999. aasta kevadel kaks korda kuus ilmunud ajalehena. 2002. aastal muutus väljaanne ajakirjaks ja alates 2005. aastast ilmub Autoleht nädalakirjana.

Ajakiri nõustab praeguseid ja tulevasi autoomanikke nende ostuotsustes ja auto pidamisega seonduvates küsimustes, toob lugejateni kuumemad automaailma uudised.

Objektiivselt, arusaadavalt, ilustamata. Autolehe koostööpartneriks on Saksa suurim autoajakiri AUTO BILD, kelle abi kasutatakse seesuguste testilugude tootmisel, mis Eesti tingimustes võimalik ei oleks.

Vaata lugusid ka Autolehe veebist

Allikas ja meedia: Autoleht

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.