Autoleht on igal nädalal ilmuv paberväljaanne, mis rattaliste maailmas orienteeruda aitab. Teeme Acceleristas väikese kokkuvõtte nädala olulisematest teemadest.
Selle nädala Autoleht toob lugejate ette seitse erilist Toyotat ja 100 000 kilomeetrit läbinud Dacia Sandero ning uurib, mitu tühimassi saab autol olla.

autoleht* Teistmoodi Toyotad. Toyota 80. sünnipäeva puhul kogusime kokku seitse erilist Eestis sõitvat Toyotat. Aastaid maailma suurima autotootja tiitlit kandnud ning senini Volkswageniga selle positsiooni pärast kibedat võitlust pidav korporatsioon on peamiselt tuntud praktiliste ja usaldusväärsete peresõidukite poolest ning sel turul ka edu saavutanud, kuid Toyota ampluaasse on kuulunud äärmiselt eripalgelised autod, mis on ostjaid leidnud ka Jaapani margi jaoks alles suuruselt kolmandal turul Euroopas. Tehtud on tibatillukesi linnaautosid, võimsaid džiipe, ülikiireid sportautosid, kaubikuid, veokeid ja veel mitut tüüpi neljarattalisi. Laia valiku näitlikustamiseks kogusime kokku seitse erilist Toyotat – või peaaegu Toyotat –, millest mõnda on Eestis registreeritud vaid paar-kolm eksemplari.

* Mitu tühimassi saab ühel autol olla? Kuidas on see võimalik, et auto tühimass ja kandevõime osutuvad registritunnistuse põhjal vahel sootuks erinevaks, kui autotootja ise väidab? Pole mingi ime, kui valid autofirma kodulehelt välja näiteks tonnise kandevõimega kaubiku või pikapi ja ostad selle ära, kuid siis loed oma uue auto registritunnistuselt, et tegelikult on sõiduki kandevõime hoopis sadakond kilogrammi väiksem.

* 100 000 karmi kilomeetrit Dacia Sanderoga Eestis. 100 000-kilomeetrine kasutustest tõestab, et odavauto saab hästi hakkama isegi väga ränkades tingimustes ning peab üle ootuste hästi vastu.

Lisaks veel:
  • Numbri auto. Nissan Leafi uus põlvkond
  • Sõiduproov. Üle võlli Opel Adam
  • Reportaaž liikursuvilamessilt Düsseldorfist
  • Kasutatud auto. Kallis, aga töökindel Mercedes Benz A-klass
  • Oliver Solberg unistab MM-sarja tiitlivõidust
  • Vormel 2 juubel ja taassünd
  • Ajalugu. Autoeksootika. Monteverdi High Speed 375 L (1970)

 

Autoleht sündis 1999. aasta kevadel kaks korda kuus ilmunud ajalehena. 2002. aastal muutus väljaanne ajakirjaks ja alates 2005. aastast ilmub Autoleht nädalakirjana.

Ajakiri nõustab praeguseid ja tulevasi autoomanikke nende ostuotsustes ja auto pidamisega seonduvates küsimustes, toob lugejateni kuumemad automaailma uudised.

Objektiivselt, arusaadavalt, ilustamata. Autolehe koostööpartneriks on Saksa suurim autoajakiri AUTO BILD, kelle abi kasutatakse seesuguste testilugude tootmisel, mis Eesti tingimustes võimalik ei oleks.

Vaata lugusid ka Autolehe veebist

Allikas ja meedia: Autoleht

Jaga

AVALDA ARVAMUST!