Autoleht on igal nädalal ilmuv paberväljaanne, mis rattaliste maailmas orienteeruda aitab. Teeme Acceleristas väikese kokkuvõtte nädala olulisematest teemadest.

autoleht

Seekordne Autoleht on tõeline maiuspala kasutatud autode usku eestlastele. Teemaks võetakse nii üheksakümnendate luksusautod, põhjamaisetesse oludesse sobivad masinad kui see, millise auto päriselt tuhande euro eest osta saab.

* Unistus üheksakümnendaist. Neid 1990. aastate luksusautosid imetlesime ajakirjadest, kui tänavatel liikusid valdavalt veel nõukogude päritolu rämpsautod. Lexus LS oli üllataja idast ja muutis murelikuks senised tegijad. Jaguar XJ näitas Briti ajatut stiili, mis paneb siiani järele vaatama. Audi V8 oli klassikalisse keresse peidetud sportauto ning Volvo 960 kandiline mugavusemeister Skandinaaviast.

Vaata ka videot:

* Millised autod peavad vastu põhjamaistes oludes? Eelmise aasta Soome tehnoülevaatuste koondandmed kajastavad ka marke, mida sakslaste TÜV ei maini. Samuti on sealsed tulemused meie oludesse pareminöi tülekantavad. Kokkuvõtlikult näitavad ülekaalukalt parimaid tulemusi „jaapanlased”, tabelite eesotsas võimutsevad peaasjalikult Toyotad ja Hondad. Subarugi on osutunud töökindlaks, vanemate autode hulgas ei jää ükski seda marki mudel 20. kohast tahapoole.

* Tonnised diilid. Lähteülesanne kõlas ahvatlevalt: otsida ja leida turu parimad pakkumised kuni 1000 euro hinnaklassis. Sõelale jäi võrdlemisi kirju valik, mis näitab, et „tonniga” ei pea mingit igavat panni ostma. Leidub väiksemaid ja ökonoomsemaid sõidukeid ning üllataval kombel isegi luksuslikke, mille ost pole seotud hiigelriskiga.

Lisaks veel:
  • Numbri auto. Opel Grandland X: uus Saksa-Prantsuse džiip
  • Reportaaž. Helsingi Ameerika autode näitus.
  • Kasutatud auto. Kuidas peab vastu Volvo V60?
  • Vormel 1. Bahreini GP
  • Kart. Juubelihooaeg algas põneva sõiduga Tabasalus
  • Mikk Maaten võistleb Sloveenia tiimis
  • Film. „Kiired ja vihased 8” Autolehe kriitikatules

 

Autoleht sündis 1999. aasta kevadel kaks korda kuus ilmunud ajalehena. 2002. aastal muutus väljaanne ajakirjaks ja alates 2005. aastast ilmub Autoleht nädalakirjana.

Ajakiri nõustab praeguseid ja tulevasi autoomanikke nende ostuotsustes ja auto pidamisega seonduvates küsimustes, toob lugejateni kuumemad automaailma uudised.

Objektiivselt, arusaadavalt, ilustamata. Autolehe koostööpartneriks on Saksa suurim autoajakiri AUTO BILD, kelle abi kasutatakse seesuguste testilugude tootmisel, mis Eesti tingimustes võimalik ei oleks.

Vaata lugusid ka Autolehe veebist

Allikas ja meedia: Autoleht

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.