Värske Autoleht: enneolematu lugu, aga Kia Ceed tegi VW Golfile pähe!

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Autoleht, Eesti autoväljaannete lipulaev ilmub igal kolmapäeval ja kel pole tellitud, saab ajakirja osta näiteks lähimast supermarketist. Teeme iganädalaselt väikese ülevaate olulisematest teemadest, mis ajakirjas kajastust leidnud.

Värskes Autolehes on suur AutoBildi võrdlustest: Kia Ceed, Honda Civic, Opel Astra, Renault Mégane ja Volkswagen Golf. Korea autod on iga põlvkonnavahetusega samm-sammult paremaks muutunud.

Sedasi oleme peaaegu igas võrdlustestis Hyundai ja Kia mudelite kohta tõdenud. Kõlab nagu klišee, vastab aga tegelikkusele. Sarnast tuleb möönda selgi korral. Mida teevad kolleegid AutoBildist praegu, ei tea. Võimalik, et nutavad…

Eesti autoäri 20 aasta tõusud ja mõõnad. Kas mäletad aega, mil Eesti uute autode turul oli kõva tegija Peugeot või Mazda ning Škoda suutis rinda pista vaid Ladaga?

Miks on Toyotat alati saatnud edu, aga sama firma luksusmarki Lexust mitte? Millised on autoäri 20 aasta suuremad ämbrid? Kui suureks tõotab kasvada uute autode ostmine?

Puust ja punaseks: lamellrehvidega on suvel ohtlik! Lamellrehvidega on lubatud küll aasta ringi sõita, kuid praeguste teeoludega jääb see ohuolukorras suverehvile kahtlemata alla.

Mõõtsime, kui hästi saavad kuival ja märjal asfaldil ohuolukordades hakkama suverehv ja lamellrehv. Testis kasutasime neli aastat vanu lamellrehve, mille 3–4millimeetrine mustrisügavus sobib suvistesse oludesse, suverehvide vanus oli kolm aastat ning rehvimustri sügavus sama suur. Minge vaadake parklates, näete niisuguseid palju.

Lisaks veel:
Numbri auto. Bugatti Divo
Proovisõit: Opel Insignia Country Tourer
Kasutatud auto. Kolmanda põlvkonna Mazda 6 – töökindel ja hea välimusega
Vormel 1 Itaalia etapi kokkuvõte
Silverstone’i ringrada tähistab 70 aasta juubelit
Retrosõit. 1931. aasta Cadillac
Augusti viimase nädalavahetuse rekordiline müük autooksjonitel
Kuulsad kerefirmad. Figoni et Falaschi: stiili sensuaalsus

Vaata ka Autolehe veebi!

Kaas: Autoleht

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.