blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Värske Autoleht teeb ülevaate Eesti autosuvest: tuleb vägev plekipidu!

Autoleht, Eesti autoväljaannete lipulaev ilmub igal kolmapäeval sama kindlalt nagu tõuseb päike. Anname oma lugejatele iganädalaselt väikese ülevaate olulisematest teemadest, mis ajakirjas kajastust leidnud. Kel Autoleht tellimata, võib ajakirja osta lehepunktist või supermarketitest.

Elagu Eesti autosuvi! Le Mans, Goodwoodi kiirusefestival, Mille Miglia, ralli ja vormel 1 etapid – automaailma vägevaimatele üritustele tahaks kangesti minna, aga enamasti neile ikkagi ei satu. Sest need ei toimu ju Eestis.

Kas Eesti autosuve peaks siis maha kandma? Sugugi mitte! Käesolevas Autolehe reisieris võtame vaatluse alla just Eesti autosuve kõigi siin toimuvate auto- ja tehnikaüritustega.

Ühtlasi kaardistame ka Eesti olulisemad auto- ja tehnikamuuseumid, mida on tasahilju meie maalgi juurde tekkinud. Mis me käesoleva reisieriga öelda tahame? Aga võib-olla just seda, et Eestis pole sugugi kehv olla autohuviline ega autohuvilisena oma puhkust veeta.

AUTOLEHT ARUTLEB

Millega sõidame 10 aasta pärast? 10 aasta pärast on Eestis liikvel hulga rohkem gaasi- ja elektriautosid, sest bensiin ja diislikütus tõotavad muutuda järjest kallimaks.

Euroopa Liidu (EL) kavandatavad direktiivimuudatused ja Eesti energiamajanduse arengukava (ENMAK) annavad alust ennustada, et lähema kümmekonna aasta jooksul muutub järjest kasulikumaks vahetada bensiini- või diiselauto gaasiga töötava vastu, olgu selle kütuseks fossiiline maagaas (CNG, LNG) või kodumaine biometaan (CBM, LBM).

Citroëni salatoimikud. Pariisi äärelinnas peitub üks hästivarjatud muuseum, kuhu satuvad kahjuks vähesed autohuvilised. Citroëni kuulsamaid mudeleid, Traction Avant, 2CV või DS, teab iga autohuviline ja kõik need leiab mõistagi ka Aulnay-sous-Bois’st.

Veel leiab sealt umbes 300 sõidukit, millest paljud panevad kukalt kratsima: „Sellist ju küll ei toodetud! Miks see nii veider on?!” Igatahes räägivad nii tootmisse jõudnud kui ka prototüübiks jäänud autod huvitavaid lugusid, mis väärivad süvenemist.

Numbri auto. Uus BMW X5
Sõiduproov. Kuidas sõidab uus Volvo V60?
Sõiduproov. KTM 790 Duke sõidab poolautomaatselt.
Reisieri: Automechanika, mess tõsisele autofännile
Kasutatud auto. Peugeot 3008 tugevamad ja nõrgemad küljed
Reisieri: millised ohud valitsevad autot rentides?
Kuidas osta vana 6. seeria BMWd?
Viru ralli reportaaž
Kardi EMV reportaaž
Audi R18 e-tron quattro (1012)

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com