Autoleht 19. septembril: kas Eesti oma elektriauto Nobe saab tõeks?

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Igal kolmapäeval ilmub Autoleht, Eesti kvaliteetse autoajakirjanduse lipulaev. Meie lugejad hääletasid möödunud aastal selle väljaande lugemislaua parimaks. Teeme Acceleristas iga nädal värskest ajakirjast lühikokkuvõtte. Tellige või ostke ajakirja poest, ja lugege!

19. septembri Autoleht võtab ette elektriauto Nobe. Kirjutasime samal teemal mõni kuu tagasi Eesti Päevalehes, siis kui ühisrahastuse kaudu alles investoreid otsiti. Nüüd on aeg vaadata, kaugele asjad on jõudnud.

Kas suur unistus saab teoks? Eesti esimene elektriauto Nobe tahab saada väikeseeriana valmistatavaks stiilseks ja üpris kalliks nišisõidukiks ning huvi olevat selle vastu juba üksjagu, kuid kõlavate sõnadega kiidetud kolmerattalise teel on ka küllaga karisid.

AUTO REMONT ON KALLIS!?

Mõne auto teatud sõlme remont on väga kallis. Kohati lausa hirmutavalt kallis! Autoremontijad räägivad, mille eest ja milliseid arveid teinekord välja tuleb kirjutada. Näiteks võib ainuüksi esiklaas maksta 15 000 eurot.

KIA OPTIMA 100 000 KM

Kia Optima 100 000 km test: see küll optimaalselt ei käinud. Kia sedaanmudel kogub kiitust kümnete tuhandete kilomeetrite vältel, ent lõpetab testi siiski traagiliselt: kaks tehnilist defekti viivad temalt hinde „5”.

Lisaks veel:
Numbri auto. Uus Mercedes-Benz GLE
Proovisõit. Audi Q8, Saksa margi kalleim džiip
Reportaaž messilt Automechanika Frankfurdis
Aravetel lõppes kardihooaeg
Türgi ralli. Kolmas võit järjest Tänakule
Singapuri GP. Hamiltonil juba seitsmes võit
Tallinnas tegutseb maailmatasemel autorestaureerija Autoklassik
Reportaaž: eksootika Moskva autonäitusel
Ajalugu. Kuulsad kerefirmad. Gangloff

Vaata lisaks Autolehe veebi

Muuhulgas saab ajakirja veebilehelt teada konkursi World Car of the Year (Maailma aasta auto) tänavused tiitlikandidaadid. Suuri uudiseid ei paista olevat, ehkki konkurents on tihe, eristub osa mudeleid selgelt ning tipus läheb ilmselt kõvaks nihelemiseks karikasaagi krahmamise nimel.

Praegu on koostatud nimekiri kõigist olulisematest uudismudelitest, ametliku avalöögi saab konkurss oktoobris Pariisi autonäitusel. Esimene ring proovisõite tehakse novembris Los Angelesis. Iga kategooria kolm finalisti selguvad märtsis Genfi autonäitusel, võitjad aga aprillis New Yorgis.

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.