Teisipäev, 5. detsember 2023
Autoleht on Eesti kvaliteetautoajakirjanduse lipulaev. Lõpegu tootjatel ideed või sadagu taevast vanu Ladasid, igal kolmapäeval Autoleht ilmub. Ja meie soovitame! Kel pole tellitud, võtab jalad selga ja läheb poodi ostma.

Iseparkijad: ehk õpiksite natuke veel? Kui hästi töötab autot ise parkiv juhiabiline ning kas seda tasub lisavarustusena tellida?

Autoleht pani proovile suhteliselt odavad, aga sellegipoolest iseparkimisoskusega Kia Ceedi, Nissan Qashqai, Opel Astra, Seat Ateca ja Volkswagen Tiguani. Halvim selgus kiiresti, kuid algul parimana tundunugi suutis rammida äärekivi.

Jaguar XJ-il täitus pool sajandit. Briti luksussedaan tähistab sel sügisel 50 aasta juubelit. Heitmaks pilgu Jaguar XJ-i ajaloole läbi seitsme põlvkonna autode, kutsusime osad neist Eestis ühisele pildile ja tegime ka proovisõitu.

Malaisia Rolls-Royce. Kaheksa aasta eest Genfi autonäitusel esitletud ja hiljem mitmeti täiustatud Malaisia luksusauto Bufori Mk VI Geneva on nüüd väiketootmises. Hinnalt ja viimistluselt on see võrreldav Rolls-Royce’iga, aga sadu kordi haruldasem sõiduk.

Lisaks veel:
Numbri auto. Uus 3. seeria BMW
Pariisi näituse uudismudelid
Proovisõit. Ford Mustang 5.0 GT
Kasutatud auto. Eelmise põlvkonna Audi A6 – oma klassi üks paremaid
Vormel 1. Jaapani GP kommentaar
Walesi ralli kommentaar
Veoautokross ei näita mingitki hääbumise märki
Kuulsad kerefirmad. Graber: perfektsuse otsingul

Tasub pilk peale visata ka Autolehe netilehele. Näiteks kirjutatakse tšehhide uuest imest, maastikubussist. Ukraina juurtega tšehhi autotootja Pulsar Expo esitles uhiuut maastikubussi Torsus Praetorian, tänaseks on kokku pandud juba esimesed kaheksa eksemplari.

Uus buss põhineb MAN-i poolt tarnitud agregaatidel, selle täismass on 13,5 tonni.Bussi jõuallikaks on 7-liitrine diiselmootor, millel võimsust 240 hobujõudu, mootor töötab koos poolautomaatkäigukastiga TipMatic. MAN-i tarnitud on ka vahekast ja sillad.

Vaata veebilehte

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.