Neljapäev, 28. märts 2024
Luuletaja ja muusik EiK paneb iganädalaselt kokku umbes 30-minutilise sõidumuusika playlisti, mida autos olles, rattaga pedaalides, pargis jalutades või ka kodus toimetades kuulata. Iga loo juures on lühike kirjeldus, miks just see pala kuulajat kõnetada võiks. Ava Spotify, vajuta “mängi” nuppu ja naudi!

Tänane playlist on suures osas ootamatute kohtumiste playlist, vähemalt mu enese jaoks. Pane kõrv peale ja ehk leiad sinagi nende värskete leidude hulgast mõne aarde, mida endaga edaspidi kaasas kanda – sukeldume pärle otsima! Eelmise nädala muusika mängib siin: EiK soovitab: Sõidumuusika – aga mitte ainult – 6/2023, kogu sõidumuusika mängib siin: KOGU SÕIDUMUUSIKA

Leslie Da Bass “Pisar (Albumi Versioon)”
Otse aastast 2008 üks tõeline peo lõpulugu minimalistlikult kiikuva klaveriga, mis annab aimu house’i-tümakast, mis selle peale imehästi sobiks. Ja siis veel see pea pool lugu vältav kulminatsioon, mis veab su endaga vastupandamatult kaasa pisaramerre, mis maailma parandama paneb. Tõeline meistriteos! Eriline tänu siinkohal Maris Pihlapile, kes seda möödunud nädalal oma DJ-kava lõpus mängis!

Dina Ögon “Pumpan”
Võrdlemisi värskel Stockholmi koosseisul Dina Ögon (eesti keeles “Sinu silmad”), kelle muusika möödunud sügisel ka siit rubriigist läbi käis, ilmus just uus ja särav plaat “Oas”, mis ei jää kaks aastat tagasi sündinud debüütplaadile grammigi alla. Endiselt on tegu rootslaslikult suurepärase popmuusika-taibu, rohke jämmimise ja kummardustega möödunud sajandi laulukirjutajate suunas. “Pumpan” või “Kõrvits” on uue plaadi viimane lugu, kus pika löökpillisoolo ja kaasahaarava tempoga tuleb eriliselt hästi välja kogu see energia, mis õhkub ka ülejäänud kogumikust.

Spoek Mathambo, Kajama, Fantasma “Want Ur Love”
Nüüd aga pöörame kõrvad Lõuna-Aafrika Vabariigi suunas: praeguseks juba peaaegu 20-aastase staažiga artisti Spoek Mathambo lugu “Want Ur Love” kütab toa korralikult kuumaks. Autor, kes muuhulgas leiutas oma muusika kirjeldamiseks väljendi “Township Tech”, segab seal kokku klassikalise house’i, hiphopi, folgi ja tehno – sellest on tulnud üks tõeliselt magus kompott.

The Juniper Berries “Winning Streak”
Vahelduseks natuke tõeliselt põrandaalust indie-kütet! Komistasin selle loo otsa kaua aega tagasi täiesti kogemata ning oma käreduse ja meeldejääva klaverikäigu pärast saadab see mind endiselt. Kui seda kuulad, võid teada, et oled praegu üks paarituhandest inimesest, kes seda üldse internetiavarustes on mängima vajutanud.

Daniel Knox “Gone Old Days”
Täna põrkasin ootamatult kokku Jarek Kasariga, kellega oli parajasti kaasas tema kolleeg Chicagost. Kohmetu tutvustamise järel pidin juba minema kiirustama, aga nüüd, paar tundi hiljem hakkasin lähemalt uurima, kes siis õigupoolest oli see tore habemik, kellega mul oli au kohtuda. Tuleb välja, et Daniel Knoxi näol on tegu tõeliselt vägeva pianisti ja laulukirjutaga, kes on muuhulgas teinud koostööd näiteks David Lynchi ja Jarvis Cockeriga. Nii palju, kui hetkel olen jõudnud kuulata, on tegu täpselt sellise muusikaga, mida sageli pearoana eelistan tellida: kavalasti kirjutatud laulusõnad, tilgake tumedat masendust, värisev bariton ja eklektika jazzist kabaree ja filmiliku popini. Uurin suure huviga edasi!

João Gilberto “Caminhos Cruzados”
Üks soe ja kurblik bossanoova-teos 70ndatest selle stiili vaieldamatult teerajajalt – Gilbertot kutsutigi ju oma kodumaal muuhulgas kui “O Mito” ehk “Legend”. Kui vihm ja räitsmed vastu klaasi langevad, on kõige parajam aeg mõelda otse loomulikult armastusest.

Ivan Lins “Madalena”
Ka viimase palaga jääme Brasiiliasse ja kõlab elav kontsertsalvestus Ivan Linsi 70ndate hitist “Madalena”. Kui plaadi pealt saab kuulda muusikale kaasa hüüdvat publikut, olen ma enamasti üsna kohe täiesti müüdud. Selle palaga eriti – võiksin seda lõpmatuseni korduse peal mängida ja kaasa õõtsuda.

blank

Eik Erik Sikk (alias EiK) on eesti luuletaja, muusik, lavastaja ja montaažirežissöör. Viimase 8 aasta jooksul on ta avaldanud 6 plaati, neli neist koostöös plaadifirmaga TIKS rekords. Ta on teinud koostööd erinevate kodumaiste autoritega nagu Jarek Kasar, Sander Mölder, Maris Pihlap ja Stig Rästa. Acceleristas on Eik senini töötanud peamiselt just monteerijana, luues klippe koos klientidega nagu TalTech, Transpordiamet ning Toyota. 2022. aastal ilmub ERR-i "Eesti lugude" sarjas tema lavastatud ning monteeritud dokumentaalfilm, mille tiimi kuulus muuhulgas mitu Accelerista ajakirjanikku. Autorina keskendub Eik kultuuri-, keskkonna- ja teadusteemadele.

KOMMENTEERI SIIN