Volvo V90 Cross Country erimudeli ostjad toetavad võitlust plastikreostusega3 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Volvo esitles äsja V90 Cross Country erimudelit, millega tähistatakse 2017/2018 Volvo Ocean Race regati starti ning võitlust maailmamere ühe suurema keskkonnaprobleemi, plastikreostusega. V90 Cross Country Volvo Ocean Race erimudelite müügilt annetatav raha suunatakse keskkonnakaitsesse.

Kõik erimudeli ostjad annavad ühtlasi omapoolse panuse ookeanide terviseseisundi uuringute heaks. Et toetada Volvo Ocean Race teadusprogrammi ookeanide plastikureostusest vabastamisel, annetab ettevõte 100 eurot esimese 3000 V90 Cross Country Volvo Ocean Race erimudeli müügilt. Annetuse kogusumma 300 000 eurot rõhutab Volvo pikaajalist pühendumist keskkonnahoiule.

REGATIL OSALEVAD JAHID KOGUVAD VÄÄRTUSLIKKE ANDMEID

Volvo Ocean Race teadusprogrammi raames varustatakse tänavusel regatil osalevad jahid anduritega, mis koguvad andmeid isegi maailmamerede kaugeimatest soppidest.

Teavet hangitakse temperatuuri, õhurõhu, hoovuste ja tuulekiiruse kohta, mis võimaldab senisest täpsemate ilmaprognooside ning kliimamudelite koostamist, mida kasutavad oma töös teadlased üle kogu maailma.

Veelgi enam, jahid mõõdavad ka merevee soolasisaldust, vees lahustunud CO2 taset ning vetikate hulka. Kombineerituna olemasoleva teabega mikroplastide kohta, aitavad kogutud andmed saada täielikumat ülevaadet plastireostuse ulatusest ning selle mõjust ookeani elusloodusele.

Programmi teaduspartnerite hulka kuulub ka USA teadusagentuur NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration).

„Oleme uhked selle üle, et saame toetada Volvo Ocean Race teadusprogrammi, mis aitab suurendada arusaama meie suurimast loodusressursist – ookeanide tervisest,“ ütles Volvo jätkusuutlikkuse valdkonna juht Stuart Templar.

„Ettevõttena on Volvo eesmärgiks vähendada oma tegevuse keskkonnamõju, seetõttu sobib selle projekti uuenduslik suunitlus suure ulatusega keskkonnaprobleemi lahendamisele meile suurepäraselt, on ju meiegi elektrisõidukite tulevikusuund seotud keskkonnahoiuga.“

MEREJÄÄTMED SAAVAD UUE ELU

Ka uudismudeli loomisel on peetud silmas merereostuse vähendamist – vaipmaterjalid on tehtud kangast nimega Econyl, mis on toodetud 100% taaskasutusnailonist, sealhulgas merepõhjast pärinevate vanade kalapüügivõrkude materjalist.

V90 Cross Country Volvo Ocean Race erimudel on valminud Volvo disainerite koostöös inseneride töörühmaga ettevõtte erisõidukite osakonnast, mis asub Torslandas Rootsis.

Erimudelite osakonna insenerid on spetsialiseerunud eritellimusel toodetavate sõiduki arendamisele, nende vastutusalas on ka Volvo tippklassi luksusmudelid Excellence, aga ka politsei tarbeks loodud V90 ja V90 Cross Country mudelid.

Kuna erimudel on loodud olemasoleva V90 Cross Country põhjal, on sellel olemas kõik need omadused, mida Cross Country ostjad sellelt ootavad – nelikvedu, kõrgem kliirens ja optimeeritud veermik, mis pakub mugavust ja juhitavust kõikides tee- ja ilmaoludes.

Teistest 90-seeria mudelitest eristab seda aga eriliselt väljendusrikas disain ning välis- ja salongivärvide valik: matthallid ja erkoranžid detailid, mida esmakordselt esitleti Volvo 2014 kontseptmudelil XC Coupé, Crystal White kerevärv, eridisainiga veljed ning spetsiaalse tikandiga kaunistatud salongimaterjalid.

„V90 Cross Country Volvo Ocean Race erimudel on võimekas kõikjalsõitja, tundes end kindlalt nii maanteedel kui ka seal, kus teed lõppevad,“ kinnitas Volvo erisõidukite ja lisavarustuse valdkonna asepresident Dan Olsson.

„Lisaks on sellel spetsiaalselt loodud lisavarustus nagu integreeritud ja eemaldatav matkavalgusti, täiendavad voolupistikud ning nutikad pori ja vett hülgavad materjalid.“

3000 sõidukist koosnev esimene partii jõuab müügile 30 riigis üle maailma, sealhulgas Euroopas, Lähis-Idas, Aafrikas, USA-s, Jaapanis ja Hiinas.

Allikas ja pildid: Volvo. Tõlkis: Lena Murd

Jaga

AVALDA ARVAMUST!