Teisipäev, 23. aprill 2024
Alates juuli viimasest nädalavahetusest kehtib kogu Eestis suure tuleohuga aeg. See tähendab, et tule tegemine on kõikjal õues keelatud. Nädalavahetusel olid päästjatel käed aga tööd täis: 49 maastikupõlengut, 6 õnnetust veekogul; 3 uppunut ja 1 tules hukkunu.

Möödunud nädalavahetusel jälgisid nii Päästeamet kui ka Politsei- ja Piirivalveamet kõrgendatud tähelepanuga inimeste ohutut käitumist nii veekogu ääres kui ka looduses.

Päästjad kontrollisid oma piirkonna avalikke lõkke tegemise kohti, populaarsemaid puhkealasid ning ujumiskohti, kus varasemalt on esinenud probleeme või kus tule- või veeohutuse aspektist on risk suurem.

Päästeameti päästetööde osakonna juhi Martin Lambingi sõnul paluti probleemkohtades, kus patrullide käigus toimus aktiivne lõkke tegemine või grillimine, inimestel tuleohtlik tegevus lõpetada ning enamus juhtudel seda ka rahumeelselt tehti.

„Informeerisime inimesi suure tuleohuga aja piirangutest ja andsime nõu, kuidas praegusel ajal käituda,“ lisas Lambing. Ujumiskohtades suheldi inimestega ja jagati veeohutusalast infot, millised on riskid ja kuidas tuleks käituda. Ujumiskohtades kontrolliti ka päästevarustuse olemasolu ja korrashoidu.

„Üldiselt päästjad kohtasid elanike poolt positiivset tagasisidet, piirangutest saadi aru ning lahtise tule tegemisel või grillimisel tuleohtlik tegevus ka päästjate sõnade peale rahumeelselt lõpetati,“ jäi Lambing reidide tulemustega rahule.

Kokku oli nädalavahetusel 286 päästesündmust, millest 158 olid tulekahjud ning 6 õnnetused veekogul. Metsa- ja maastikupõlenguid oli kogu päästesündmustest kokku 49, neist suurim oli 27. juulil metsa- ja maastikutulekahju Narva-Jõesuus, kus põles metsa- ja maastikualune pinnas u 5 hektari ulatuses. Sündmusele kaasati kustutustöödeks ka PPA helikopter.

Teine suur sündmus leidis aset 28. juulil Läänemaal, kus Jalukse külas põles ca 10 ha ulatuses viljapõld. Kahjuks ei möödunud nädalavahetus hukkunuteta – uppus 3 inimest ning tulekahjus hukkus 1 inimene.

Päästeamet tuletab meelde, et kogu Eesti territooriumil kehtib jätkuvalt kuiva ja kuuma ilma tõttu suure tuleohuga aeg. See keeld toob kaasa lisapiirangud eelkõige metsas tegutsemisel. Aga ka koduõuel ei ole mõistlik niisama lõket tossama panna, sest piisab ühest sädemest, et metsaalune põlema läheks.

Allikas: Päästeamet. Kaanepilt: Ylle Rajasaar

KOMMENTEERI SIIN