Alates 1. juulist muutub Tartu bussiliikluses peaaegu kõik: kasutusele võetakse moodsad CNG surugaasibussid, mis hakkavad teenindama täielikult uuenenud liinivõrku.

1. juulist läheb Tartu linn üle uuele bussiliinivõrgule, mis on välja töötatud koostöös Soome ühistranspordi asjatundjatega ja mille loomisel on arvestatud linlaste tegelike vajadustega.

Kaheksa aastat Tartu bussiliine teenindanud Sebe lõpetab, koondab osa töötajaid ja viib oma bussid mujale maakondadesse, kus on hanked võidetud. Sebega koos lõpeb Tartus üks ühistranspordi ajajärk.

Uutel liinidel, mis on omavahel paremini ühendatud ja mille sõiduintervallid on sätitud nii, et ajakulu ühest kohast teise jõudmisel oleks võimalikult väike, hakkavad sõitma 64 Go Busi tuttuut CNG surugaasibussi.

Juuli algusest on Tartus 13 bussiliini ja neile lisaks 2 ööliini. Senised ringliinid jäetakse kõrvale, nende asemel luuakse üks täiesti uus ringliin, mis ühendab omavahel mugavalt linna olulisemad punktid.

Uus liinivõrgustik peaks andma võimaluse maksimaalselt ühe ümberistumisega jõuda mistahes Tartu punktist võimalikult paljudesse sihtkohtadesse linnas.

Tartu bussikaardi omanik saab hooajal kombineerida oma sõite Rattaringluse rendiratta kasutamisega, see muudab kohast teise jõudmise veelgi paindlikumaks.

Lootus on, et uus ühistranspordikorraldus hakkab kenasti tööle ja linlased on rahul. Möödunud aastal tegid inimesed kaugelt üle 1000 liinivõrgu täiendusettepaneku, mida uues korralduses on püütud arvestada. Seda, kuidas uus süsteem end õigustab, näeme ehk juba aasta lõpuks.

Uued gaasibussid saavad oma tankla

1. juulist läheb Tartu linnatranspordis täielikult üle moodsatele gaasibussidele, mille teenindamiseks avab Alexela Tartus 48 tankimiskohaga Eesti suurima CNG surugaasi tankla.

Liinivõrku teenindama hakkava Go Busi poolt kasutusele võetavad gaasibussid on diiselbussidest oluliselt säästlikumad ja ökoloogilisemad ning need võivad sõita ka nn rohegaasiga.

“Töötamegi selle nimel, et uues tanklas saaks olema ainult kodumaine biometaan ehk rohegaas,” kinnitas AS Alexela juhatuse esimees Aivo Adamson.

Vana Tartu Bussikoondise territooriumil aadressil Ringtee 25 asuvas Eesti suurimas CNG gaasitanklas saab olema aeglaseks tankimiseks bussidele 42 kohta. Lisaks on avalik tanklaosa, kus kolmest tankurist saab oma gaasiautot tankida.

“Sellise võimsuse ja võimekusega gaasitanklat, kus korraga saab tankida 48 sõidukit, pole siinkandis varem nähtud,” kinnitas Adamson.

Alexela jaoks on see viies CNG tankla Eestis. Lisaks Alexelale avab gaasitanklaid hoogsalt ka Eesti Gaas, mille hiljuti uuendatud roosa kaubamärk mõjub muheda kontrastina Alexela rahuliku sinise taustal. Kõik Eesti CNG tanklad on koondatud ühele kaardile. 

Fotod: Kiur Kaasik

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.