Laupäev, detsember 3
Nii bussifirmad kui ka bussireisijad puutuvad üllatavalt tihti kokku küsimusega, mida teha bussi ununenud asjadega ja kuidas omanikud need jälle kätte saaksid. Sealjuures võivad bussi unustatud asjad vahel tõeliselt üllatada.

Kõige enam leiab bussist suviti päikeseprille ja vihmavarjusid, talvel aga kindaid, salle ja mütse. Ka seda juhtub üllatavalt sageli, et sõitja kõnnib bussist minema käsipagasiga ja talle meenub alles hiljem, et osa tema pagasist jäi ka bussi alumisse pakiruumi.

Mõnevõrra üllatuslik, et tihti unustatakse maha väärtuslikke esemeid, nagu mobiiltelefonid, fotoaparaadid, võtmed ja dokumendid. Kõige kummalisemate leidude seas on olnud aga näiteks sukeldumisülikond, hambaproteesid ja 1000 tükiga pusle.

Bussifirma Lux Express kommertsjuhi Märt Sibriku sõnul võib öelda, et bussi unustatud asju leidub hinnanguliselt igast viiendast sõidu teinud bussist. „Arvestades, et Lux Expressil toimub igal kuul üle 2500 reisi, on bussidesse unustatud asjade hulk tegelikult erakordselt suur,“ tõdeb ta.

Umbes 80% kadunud asjade omanikest võtab meiega üldjuhul ühendust, et asi üles leida. Mõned väiksema väärtusega esemed, nagu mütsid või kindad jäävadki aga tihti omanikuta. „Küll aga ootavad meie klienditeeninduses veel tänagi teiste seas omanikke mitmed võtmed, raamatud ja väärisesemed, mida sooviksime hea meelega omanikele tagastada,“ räägib Märt Sibrik.

Sibrik tõdeb, et kõiki kaduma läinud esemeid ettevõttel paraku tagastada ei õnnestu, sest tõenäoliselt leiavad need uue omaniku juba vahepeatustes. Samas on õnnestunud Lux Expressil tagastada omanikele ka selliseid hinnalisi asju nagu sülearvutid, fotoaparaadid ja telefonid.

„Paneme bussireisijale südamele, et kui ta arvab, et kadunud asi jäi bussi, tuleks tal viivitamatult Lux Expressi klienditeenindusega ühendust võtta. Klienditeenindusele tuleks anda edasi võimalikult täpne info kadunud eseme kohta ning märkida ära sõidu väljumise kuupäev, kellaaeg, sõidusuund ja võimalusel ka istekoha number. Lisaks tuleks kirjeldada kaotatud asjade välimust võimalikult täpselt,“ annab Sibrik nõu.

Unustatud asjad tagastatakse reisijatele üldjuhul Lux Expressi klienditeenindusest. Sibriku sõnul väljastatakse kaotatud asjad reisijale dokumendi alusel ja esemete võimalikult täpsel kirjeldamisel. Kaotatud asju – välja arvatud kiiresti riknevaid aineid – hoiustatakse 30 päeva ning seejärel annab Lux Express need üle politseile.

Allikas ja kaanepilt: Lux Express

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.