Sooviksid B-rühma ralliautot? Kuidas oleks seitsmega?

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Pariisis läheb Artcurial’i oksjonil müüki väga vinge kollektsioon legendaarse B-rühma ralliautosid – tervenisti seitse legendi!

Kurikuulsa B-rühma ajajärk on siiani fännidele tuntud kui ralli kuldajastu: võimsad autod, ei mingeid juhiabisid, vaid juhtide terasest munad. Paraku kasvasid kiirused suuremaks kui kaitseinglid lennata suutsid – turvavarustusele ei autos sees ega väljaspool erilist rõhku ei pandud ja FIA tõmbas sarjale kriipsu peale 1986.

Audi Quattro S1

Pealtvaatajad ootasid viimase hetkeni, enne kui raja vabaks tegid.

Mälestused B-rühmast aga on helged – rallifänn suudab tõenäoliselt seda lauset lugedes pähe mängima manada Audi Quattro S1 ridaviie omanäolise kärina, turbot tööhoos hoidva “antiläägi” paugud ning turbo ülerõhuklapi kurja oravat meenutavad turtsatused.

Kui teepikkus tengelpungaraudade vahel on piisav, saab endale kõnealuse auto oksjonilt soetada – hinnaks ennustatakse umbes miljon eurot. Kollektsiooni kuuluvad aga veel Peugeot 205 T16, Lancia Rally 037, Lancia Delta S4, Ford RS200, Renault 5 Maxi Turbo ja MG Metro 6R4.

Kollektsiooni on kokku pannud Manoir de l’Automobile automuuseumi looja Michel Hommel ning koguhinnaks arvatakse umbes 3,6 miljonit eurot. Oksjoni koduleht on siin.

Fotod: Rally Portugal, Artcurial

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.