Viimasel ajal on inimesed Facebookis aktiivselt levitanud nametests.com mängu, mis profiilipildi põhjal koostab vaate “milline oleksid sa Hollywoodi staarina”. Veebikonstaabel Maarja Punak hoiatab, et selliseid teste tehes annab kasutaja juurdepääsu tundlikule infole.

Kas oled näinud Facebookis mõnda sõpra jagamas endast ilusat glamuurihõngulist pilti, mida saab teha nametests.com kaudu ja FaceAppi kasutades?

Kui jah, siis tuleta talle meelde, et pärast testi tegemist on rangelt soovitatav minna enda Facebooki konto seadetesse ja eemaldada selle rakenduse õigused tema praegustele ja tulevastele avalikele postitustele ja muule infole.

GUUGELDA KAHTLUSE KORRAL

Nametests.com iseenesest teadaolevalt ohtu ei kujuta, kuid keskkond siiski pääseb ligi kasutaja infole, mida saab soovijatele edasi müüa.

FaceAppi osas soovitan guugeldada neile edastatud info turvalisuse tagamise meetmeid (või nende meetmete puudujääke) ja alles seejärel langetada otsus, kas soovite seda ka edaspidi kasutada.

Näotuvastusprogrammid on kuum teema olnud juba mitu aastat ja öeldakse, et juba praegu peaksid inimesed enda näo kujutist kaitsma samamoodi nagu teisi isikuandmeid. Üks viis kaitsmiseks ongi see, kui passipildilikke pilte tundmatutesse rakendustesse üles ei lae.

RAKENDUSTE EEMALDAMINE FACEBOOKIS

Rakenduste eemaldamine on lihtne. Logi sisse oma Facebooki kontole, ava ülalt paremalt rippmenüüst “Seaded”, seejärel alammenüüst “Rakendused”. Nüüd peaksid ekraanil nägema kõiki rakendusi, millega aja jooksul oled liitunud.

Liigu rakenduse ikoonile, ülal paremal nurgas avaneb must kastike “Eemalda” koos ristiga. Klõpsa sellele ning vasta hüpikaknas “eemalda”. Tehtud!

Allikas ja kaanepilt: Veebikonstaabel

Jaga

AVALDA ARVAMUST!