Neljapäev, 25. aprill 2024
Rännumees Väino Laisaar joonistab parasjagu Peugeot Travelleri matkabussiga ringi ümber Euroopa. Selleks, et reis õnnestuks, on vaja hästi töötavaid vidinaid, korralikust taskunoast pehmete silmaklappideni. Väints teeb alljärgnevalt ülevaate, milleta sel reisil ta hakkama ei saaks.

Pikal reisil hakkavad varem või hiljem ebasobivad asjad häirima. Mõni asi, mis on end muidu heast küljest näidanud, ei toimi reisitingimustes üldse. Mõni aga vastupidi, toimib just reisil.

Reis on õnnestunud, kui juhtmepuntrad saavad puhitud

Vahel on asukoht või ergonoomika vale ning muidu hää asi hakkab selle tõttu segama. Jääb ette ja muudab sujuva toimetamise võimatuks või raskeks. Selliste asjadega oleme ehk kõik kokku puutunud.

Näitena võin tuua navigatsiooniseadme, mille tavapärane asend auto akna külge kinnitatuna, reisitingimustes üldse ei tööta.

Selleks et seadet mugavalt ja kiirelt kasutada saaks, peab ta olema sõitjale palju lähemal, et kriisiolukorras sõiduasendis püsimise asemel auto armatuurlauale või esiklaasi juurde ei peaks küünitama jne.

Naviseadme lähemale liigutamise tarbeks müüakse kleebitavaid aluseid, mis võimaldavad vidina akna asemel hoppiski armaruurlaua külge kinnitada. Nüüd järgmine teema – kas eraldiseisev navi või läheb loosi siiski telefonis olev teejuhiste programm?

Ja kuidas lahendada kõigile tuttav olukord isetekkeliste juhtmepuntratega, mis on kohe kohal kui korraga tuleb laadida mitut seadet?

MÕNI VIDIN ONGI LIHTSALT HEA!

Vahel aga juhtub nii, et mõni uus asi satub olema just nii hea, kui ostes loota julgesid. Käisin enne reisile startimist Toolstarist läbi, et uutele Leathermanidele pilk peale visata ning midagi toekamat pikale sõidule kaasa võtta.

Vaatasin poes veidi ringi ning hakkasin vajalikke asju korvi laduma. Sain mõnusad pehmed Cocoon-i silmaklapid, mis on autos (ja ka telgis) magades hädavajalikud. Enamasti läheb hommikul vara valgeks. See aga ei pea ilmtingimata tähendama seda, et tärkav valgus endaltki une pealt ära peaks ajama.

Tõsi, silmaklappidega magamine tahab veidi harjutamist, et keha näo külge klammerduva võõrkehaga harjuks, aga kui tunne olemas, võimaldavad need end palju paremini järgmiseks sõidupäevaks välja magada/puhata.

Eriti positiivne ning ettenägelik oli aga asjaolu, et Cocoon oli silmaklappide kompaktsesse vutlarisse ka kõrvatropid lisanud. Ühesõnaga – viis pluss toode.

Esialgu veidi kahtlevalt tõstsin korvi ka ventikaribide külge kinnituva magnet-telefonihoidiku. Seda oli ka reaalselt vaja, sest olemasoleva odava plastmassist hoidiku võttis enda valdusesse träkker.

Olin erinevaid ventikaribide külge käivaid hoidikuid ennegi proovinud ning need siis mõne aja möödudes kauge kaarega minema visanud.

Küll ei saa nad hakkama külma ja kuumaga – hoidiku pea ei püsi õiges asendis või siis väändub või murdub see peale mõningast kasutamist sootuks. Vahel tuleb ette, et peale löökaukudest läbisõitmist põruvad hoidiku haaratsid ventikaribi küljest lahti jne.

Seega olin ka nüüd sellelaadse kinnitussüsteemi vastu, ent lasin end tänu headele argumentidele siiski pehmeks rääkida. NiteIze hoidiku haaratsid on kummised ning need saab reaalselt ribide külge kinni hammustada.

Telefoni külge käib vaid õhuke metalliliistakas, mis kinnitub (ja eraldub) hõlpsalt hoidiku küljest. Lisaks sellele saab magnethoidikut kuuli otsas liigutada kõikvõimalikkesse vajalikesse asenditesse. Ja kuna tegemist on tugeva magnetiga, ei liigu telefon paigast ka tugevamate põrutustega.

Lisaks sellele pole vaja midagi paika sättida, reguleerida ega kinni keerata. Paned vaid telefoni -klõps- hoidiku külge ja keerad sobivasse asendisse. Simple! Ja vot see hea ja ammu igatsetud asi ajendaski seda kõike kirja panema. Vahel on mõni asi lihtsalt nii hea, et ongi kohe hea.

Silmaklapid – kõrvatropid
WAVE PLUS JA SKELETOOL

Ja muide, Leathermani kõige popim mudel Wave on saanud väikese edasiarenduse ning kannab nüüd nime Wave Plus. See tähendab aga omakorda seda, et multitöötiista näpitsatevahelised lõiketangid on muutunud vahetatavateks.

Enam ei pea lõhutud lõikurite pärast uut tööriista ostma või oma armast ja sissetöötatud abimeest garantii korras ümber vahetama. Piisab vaid uute terade külgekruvimisest.

Tõsi, igapäevaselt kannan endiselt kaasas Skeletooli-nimelist tööriista, sest selle saab kas külgeehitatud karabiiniga või klambriga enda külge kinnitada. Paraku pole sellel aga kõiki automatkal vaja minna võivaid funktsioone.

Seetõttu lebab asjalikuma varustusega Wave Plus hetkel uksesahtlis ja ootab uusi tööülesandeid. Jah, ka selle saab vutlariga omale vöö külge kinnitada, aga mulle meeldib teist moodi rohkem. Kellele ema…

Vot sedamoodi lugu. Järgmiseks võtan ette kaasas oleva tehnika. Mis laeb, mida laeb, mis näitab teed, mis teeb pilti jne.

Vaata reaalajas, kuidas edenevad Traveller ja Väints siit kaardilt

Kõige tähtsam häštäg on ikka #travellerring. Ja Facebooki lehte näeb siit 

Pildid: Väino Laisaar

KOMMENTEERI SIIN