Segadused Venemaa piiri ületamisel kestavad, MTA annab jooksvalt infot2 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Maksu- ja tolliamet (MTA) on Venemaa Tolliteenistusele saatnud esialgse nimekirja Eestis registreeritud finantsteenuseid pakkuvatest ettevõtetest. See peaks lihtsustama rendi- ja liisingsõidukitega piiri ületamist. MTA kommunikatsioonijuht Rainer Laurits annab lisaselgitusi.

Venemaa Tolliteenistus on esitanud maksu- ja tolliametile (MTA) päringu Eestis finantsteenuseid pakkuvate ettevõtete kohta üldinfo saamiseks. “Üldinfo tähendab antud kontekstis ettevõtte nime ning üldkontakte,” selgitab MTA kommunikatsioonijuht Rainer Laurits.

MTA on koostöös vastavate Eesti asutustega nimekirja kiirkorras kokku panemas, et Venemaa tollil tekiks ülevaade Eestis tegutsevatest liisingfirmadest. Vastava info edastamine võib anda võimaluse tagatisrahast loobumiseks Vene Tolliteenistuse poolt.

“Esialgse info saatsime kümnekonna Eestis tegutseva ettevõtte kohta ning see on Vene kolleegidele juba saadetud,” ütleb Laurits.

Mis saab edasi, kui kiirelt võiks Vene Tolliteenistus reageerida? Seda on Eesti maksu- ja tolliametil raske kommenteerida, sest tegu on teise riigi pädevuses olevate asjadega.

“Igasugune otsus nimetatud teemas on Vene Tolliteenistuse pädevuses. Teavitame Vene Tolliteenistuse otsusest niipea kui meid on sellest informeeritud,” kordab Laurits juba varasemalt öeldut.

Mingeid soovitusi rendi – või liisingsõidukiga Venemaa piiri ületamiseks on samuti raske anda: “Teise riigi seaduseid ja nende täitmise tingimusi on meil keeruline selgitada. Praktikas me aga näeme, et antud määrus takistab sõidukite (mille omanikuks on finantsettevõtted ja kasutajaks eraisik) kasutajatel siseneda Venemaale,” võtab Rainer Laurits teema kokku.

Kõige värskemat infot piiriületamise korra võimaliku muutuse kohta leiab MTA lehelt uudiste rubriigist.

Vene tolli õigusakt rakendus 04. septembril 2018. Vastavalt aktile võib ainult üks välisriigi numbrimärgiga eraviisiliselt kasutatav sõiduk, mis on registreeritud ühele omanikule, olla ajutiselt Venemaa territooriumil maksuvabalt.

Ükski järgnevatest sõidukitest, mis saabub Venemaa territooriumile samal ajal, tuleb esitada impordimaksude ulatuses tagatisraha. Praktikas see määrus takistab sõidukite (mille omanikuks on finantsettevõtted ja kasutajaks eraisik) kasutajatel siseneda Venemaale.

Allikas: maksu-ja tolliamet. Kaanepilt: Pixabay

Jaga

AVALDA ARVAMUST!