Ennusta nagu Igor Mang: ütle mulle, mis autoga sa sõidad, ja ma ütlen, mis tähtkujust sa oled10 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Suvi on paras aeg üheks mõnusaks seltskonnamänguks ning uute tutvuste sõlmimiseks. Pakume spikri puhuks, kui tahate tähelepanelikkusega silma paista ning üllatada kaaslast, arvates ära tema tähemärgi sama täpselt kui seda teeks Igor Mang. Selleks pole vaja muud, kui teada, mis autoga vestluskaaslane sõidab. Edasine on juba puhas … loogika.

Tähtkujude eelistatud automarkide nimekirja ja levinud sõiduvõtete loetelu on koostanud rahvusvaheline uuringufirma, et aidata automüüjatel klientidele soovitada sobivaid autosid. Repocar omakorda  on olnud nii lahke, et jagab neid teadmisi laiemalt.

SEE ON MÄNG, MILLEL VÕIVAD OLLA TAGAJÄRJED!

Lepime siinkohal kohe kokku, et me võtame tähtkuju äraarvamist kui toredat mängu või võimalust leida uusi easygoing tuttavaid. Ei saa muidugi välistada, et vestlus seejärel kui olete kaaslase tähtkujuga täppi või tõsiselt pange pannud, pikemalt edasi areneb ning suvesoojas kerib end lahti kaunis romanss.

Pidage siiski meeles, et auto ei ole üks neljast kilpkonnast, millel lame Maa seisab, see on lihtsalt… auto, mille inimene enamasti ostab oma vajadustest lähtuvalt. Samas, mis kõneleks inimese kohta selgemat keelt kui see, mis auto tal on, ja kuidas ta sellega sõita oskab? Jääme seekord siiski viisakaks, ja arvame tähtkuju vaid automargi mitte sõiduoskuste põhjal.

Auto valimine on üks tähtsamaid ja raskemaid ülesandeid üldse. Autoostja peab väga täpselt teadma, mida ta tahab ning kõiki plusse ja miinuseid hoolikalt kalkuleerima. Automüüja omakorda peab potentsiaalse ostja mõtteid lugema ja soove ära arvama. Pole siis ime, et appi kutsutakse uuringufirma…

Arvatakse, eti naiste jaoks, on tähtsaimaks parameetriks sõiduki välimus. Mehed püüavad rohkem tähelepanu pöörata sõiduki tehnilistele omadustele, olgu see siis mootori võimsus või rehvide laius. Kuid valikut mõjutab ka näiteks ostja horoskoobimärk – seda ütleb piisava rahahulga eest ka kõige soliidsem uuringufirma.

Targad astroloogid on teinud eelvaliku ning jääb vaid loota, et jaanuaris või novembris sündinud autoostjad ka neid valikuid järginud on. Järgnevalt kokkuvõte sellest, missugune auto mingile tähtkujule kõige paremini sobima peaks ning kuidas elegantselt nagu Igor Mang automargi ja mudeli põhjal inimese sünniaeg ära arvata. Head katsetamist!

JÄÄR

Kui punase fooritule ees seistes annab kõrvalreas seisev autojuht kannatamatult gaasi ja stardib juba kollasega, on tegu tüüpilise Jääraga. Ta peab alati olema esimene ja maantee on selle tõestamiseks parim paik. Jäärad on põikpäised egoistid, ambitsioonikad, kuid ausad.

Autode puhul on neile primaarne kiirus, seega valivad nad võimsad sportautod: Audi TT, Subaru WRX STI ja Impreza, Toyota Celica ja GT86, Honda S2000, Chevrolet Corvette Z06, Nissan GT-R, Ferrari, Porsche 718 ja 911, jt. Kõik, mis sõidab kiiresti, on Jäära jagu.

ACCELERISTA KOMM Kehtib, ja ei kehti ka. Jäär-toimetaja sõidab STI-ga, aga sama marki autoga sõidavad ka Kaksikud, Kaalud, Kalad…

SÕNN

Sõnn on pisut romantiline unistaja, kuid enamasti siiski kahe jalaga maa peal. Sõnni jaoks on stabiilsus ja turvalisus esmatähtsad ka autot valides. Kui luksuskabriolett pole jõukohane, valib Sõnn midagi soodsat, kuid kindlasti usaldusväärselt praktilist.

Auto on tema jaoks võimalus nautida elu, teha romantilisi väljasõite päikeseloojangut või kauneid vaateid nautima. Ja tema maailmale annab võlu võimalus liikuda. Sealjuures on Sõnni auto puhas, korras, ja detailideni läbi mõeldud: punane istmekate haagib alati mõne toon-toonis iluliistu või võtmehoidjaga.

Sõnnile sobib Toyota RAV4, Subaru Forester, Mitsubishi PHEV, Honda CR-V, Škoda Kodiaq, jt. Kõik mis näeb välja praktiline ja konservatiivne, aga on samal ajal väga mugav, sobib Sõnnile. Kuumal suvepäeval ei ütle Sõnn ära aga ühestki avatava katusega autost. Opel Cascada on üks tema suuri lemmikuid, aga hästi sobib ka MINI.

KAKSIKUD

Kaksikud on pidevas liikumises ja neile sobiv auo peab olema parasjagu agressiivne ja dünaamiline. Neile meeldib sõita ja veelgi enam meeldib neile kiiresti sõita. Neile ei meeldi, kui keegi koguaeg midagi küsib ja uurib.

Sellepärast on Kaksikute tähemärgi äraarvamine paras trikk. Peamine tunnus ongi jätkuvas liikumises olemine. Ka siis, kui Kaksikud ei sõida, on ta kogu aeg minekul või vähemalt vaatab alatihti oma auto suunas. Kui Kaksikutel pole autot, on neil igal juhul midagi, millega kiiresti sõita. Kasvõi rula või tasakaaluliikur. Või roller. Vrnn!

Kaksikute autod on Mazda MX5, Audi A4, Ford, Kia Rio, Volkswagen Polo, Lexus LC, Bentley Bentayga, Rolls-Royce Ghost, Lada Niva, Volvo XC60 jt. Enamasti on Kaksikutel garaažis vähemalt kaks autot, ja need eristuvad igal juhul kõigi teiste sõiduvahenditest.

VÄHK

Üsna konservatiivne ja ettevaatlik ning kergesti nutma puhkev ja enesehaletsusse kukkuv Vähk sobib hästi kokku uhke ja stiilse maasturiga või mahturiga, mis hästi kompenseerib tema kõikumalöövat enesehinnangut.

Vähid peavad tähtsaks oma peret ja seetõttu valivad autoks ruumika mahtuniversaali, kuhu kõik pereliikmed mõnusalt ära mahuvad. Või siis vastupidi, nad eelistavad iseseisvust, ja valivad… ruumika mahtuniversaali, kuhu igaks elujuhtumiks kõik vajalikud asjad ära mahutada. Maastur on aga Vähi nõrkus. Tõenäoliselt on just selle tähemärgi esindajad põhjuseks, miks maailmas puhkes maasturilaadsete buum.

Vähile sobivad Crysler Pasifica, Opel Zafira, Peugeot 5008, Škoda Kodiaq, Mazda MX7, Volvo XC90, liinibuss nr. 40 ja rong. Kõik, milles on ruumi maailmavalu välja elada, on Vähile meelt mööda.

Vähki on lihtne ära tunda ka autota – tal on alati kurvad silmad ning ta solvub kergesti ja arusaamatutel põhjustel. Tema tuju saab kiirelt heaks teha, alustades juttu stiilsetest maasturitest. Õppige pähe Volvo XC90 hooldusraamat.

LÕVI

Lõvi suhted autodega on kui mitte lausa külmad, siis ikkagi jahedapoolsed. Lõvil pole vaja kallite autode abil oma ego upitada. Väärikal ja nooblil loomariigi kuningal pole ju vaja oma staatust kellelegi tõestada, kõik teavad niigi, kes ta on.

Ainus oluline mõõdupuu Lõvi jaoks on auto hind – mida kõrgem, seda parem. Mudel pole tähtis, hind loeb. Lõvile sobivad BMW, Volvo, Jaguar, Cadillac, Bentley, Rolls-Royce, Land Rover, Maserati, Lexus. Kui raha on vähem, valib ta Toyota Yarise või Kia Picanto ja paneb sellele kõik kellad ja viled külge. Njäu!

NEITSI

Kõige praktilisem, vaiksem ja hoolikam tähemärkidest on autot valides valmis ostma selle kogu oma eluajaks. Ja ükskõik kui palju Neitsi oma autoga ka ei sõidaks, alati on see laitmatus korras.

Neitsi autol ei ole kindlasti mingeid kriime, täkkeid ega mõlke. Teine oluline mõõdupuu auto valikul on praktilisus ja mugavus. Neile on küllalt head vaid parimad, kõrgeima kvaliteediga sõidukid, mis pakuvad rikkalikult mugavust. Samas, kui ta selle auto on kord ostnud, siis naljalt ta seda käest ära ei anna. Seega võib Neitsiks olemisele vihjata ka heas korras väga vana auto.

Neitsi autoks võib olla näiteks  Hyundai i30, Opel Astra, Kia Rio, Suzuki SX4, Mitsubishi Pajero, Land Rover, Subaru Forester, Mazda CX5, Volvo V90 … vahet pole. Igal juhul pole see kõige odavam auto, aga see on alati kõige paremas korras auto!

KAALUD

Kaalusid peetakse meeldivateks suhtlejateks ja lõpututeks kaalutlejateks. Pole siis ime, et ka auto valik võib neil kuude kaupa aega võtta. Kaalud valivad oma autot ülima hoolikusega, et lõpuks leida see kõige sobivam masin. Väga oluline argument sealjuures on auto välimus. Auto peab silma paitama.

Oluline on teha põhjalikke võrdlusi, et olla kindel, ka kolme aasta pärast ostetav auto on just täpselt see õige. Ja oma väljavalituga on Kaalud tõeliselt rahul ja õnnelikud, sest ülipikk valikuprotsess pidi ju ometi asja ette minema.

Kaalusid kohtab sagedasti Mercedese, BMW, Alfa Romeo, Škoda, Toyota, Nissani roolis. Erilised eksemplarid valivad endale lõpuks mõne erilise mudeli – Toyota Celica, Honda Legendi, Subaru STI, Nissan GT-R-i.

On veel üks liik Kaalude tähtkujust autoomanikke, kelle äratundmisega pole ilmselt mingit raskust: need, kes vahetavad oma sõidukeid peaaegu sama sageli nagu oma kallimaid. Neile sobib kõik, mis liigub. Nad lihtsalt peavad parima leidmiseks kõik ise ära proovima. Lihtne. Täna BMW M3, homme Škoda Octavia RS. Mis peamine, auto peab olema ilus!

SKORPION

Skorpion teab alati väga täpselt, missugust autot ta tahab. Auto olgu võimsa mootoriga, sest Skorpionile meeldib kiire sõit mõnusa mootorimörina saatel. End maanteede kuningaks pidava Skorpioni jaoks pole miski võimatu. Isegi, kui auto on väliselt silmapaistmatu, peab kapoti all tuksuma jõuline mootor.

Skorpionile sobib BMW, Mercedes, Cadillac, Lexus, või siis hoopiski Hummer. Mudelitest meeldib talle näiteks Toyota Land Cruiser, aga kui pakkuda Skorpionile korralikku traktorit, unustab ta autod, ja sõidab edaspidi kaarutades või kündes. Peamine on, et oleks kõva hääl!

AMBUR

Amburi jaoks on ilmselt vabadus ja isiklik ruum kõige olulisemad. Rännukihk on neil veres. Seega peab auto täielikult vastama oma Amburist omaniku ootustele.

Vaba hingega Amburile sobib ideaalselt Ford Edge, või siis hoopiski Citroen C4, Peugeot 308, Renault Megane, Fiat Tipo, BMW X1. Kui üldse tahta mingit ühisnimetajat leida, võiks Amburi ära võluda seitsmeaastase garantiiga. Kia, Hyundai, jah palun!

KALJUKITS

Kaljukitsed püüdlevad kõrge ühiskondliku positsiooni poole. Kaljukitse moto võiks olla “Liigun küll aeglaselt, kuid ainult edasi”. Oskus mitte kiirustada on autojuhi jaoks täiesti erakordne.

Neile sobivad samavõrd kõrge staatusega sõidukid, näiteks Saab, Volvo, Lexus, Jaguar, BMW. Praktilisus, usaldusväärsus ja vastupidavus on Kaljukitse jaoks olulised valikukriteeriumid. Seepärast sõidavad paljud Kaljukitsed Volskwagenite, Škodade ja Toyotadega. Ja kaua sõidavad!

Seega, kui te pole äraarvamismängus üleliia kogenud, pistke kaaslasele nina alla TÜV aruanne: Kaljukits sukeldub sellesse tundideks ning küsimus on lahendatud. Või kas siiski? Te peate olema võimeline samasuguse põhjalikkusega teemat arendama ning autode turva- ja kestvustestides orienteeruma nii tänaste kui tunaste mudelite osas.

VEEVALAJA

Veevalaja peab lugu moodsast tehnoloogiast, IT-lahendustest ja muust peenest varustusest. Alternatiivkütus oleks samuti ideaalne. Neile meeldib massi hulgast silma paista, nad tunnevad rõõmu kiirusest ja vabadusest. Valikul pööravad hoolikat tähelepanu auto varustusele.

Veevalaja äraarvamisega ei tohiks seega raskusi olla: kõik, mis on hübriidne, elekriline või CNG, on nende maitse. Tesla kõik mudelid, Nissan Leaf, kõik Toyota hübriidid, Volvo T8 märgiga mudelid, Škoda CNG mudelid … nimeta vaid!

Kui siiski jääb hinge kahtlus, kas tegu on ikka Veevalajaga, tehke ettepanek minna sõitma isejuhtiva bussiga. Kui selle peale kaaslase silmad põlema süttivad ja ta vaimustusest värisema hakkab, on tegu Veevalajaga. Igor Mang on rääkinud!

KALAD

Kalad on üsna ettearvamatud ja keerulised isiksused. Nendega on raske leida ühist keelt, sest nende jaoks pole midagi tähtsamat, kui nende armas kallis auto. Autot valik tugineb emotsioonidel ja intuitsioonil; välimusel, hinnal ega mootorivõimsusel pole erilist tähtsust.

Kalad elavadki emotsioonide ja kiiruse nimel. Parimaks stressileevenduseks on kiire maanteesõit valju muusika saatel. Seega enne kui hakkate arvama, paluge tal käima tõmmata auto helisüsteem. Kui naaber selle peale politsei kutsub, võite teha esimese pakkumise: Kalad!

Teine kindel märk on sportauto või vana Ameerika risu. Igatahes midagi, mis näeb välja. Siiski ei soovita väga lähedalt vaadata, sest sama korratus mis valitseb Kalade peas, valitseb enamasti ka nende autos.

Mudelitest Subaru WRX STI ja BRZ, Toyota Supra ja GT86, Nissan GT-R, Ford GT, Volvo Polestar (pole vahet, mis mudel), jne. jne. Kui Kaladel raha otsas, sõidavad nad maanteel kõige kallima maastikujalgrattaga ja riietuvad neoonroosasse või -kollasesse. Nende muusikavalik aga kostab kaugelt isegi siis, kui neil kõrvaklappe kaasas ei ole.

ACCELERISTA KOMM Kõik Kalade kohta siin kirjutatu vastab tõele. Aga suurem osa nende iseloomuomadustest on makstud uuringufirma astroloogidel siiski kahe silma vahele jäänud, see kõik on veel märksa komplitseeritum.

Pole meie asi auväärt kinnimakstud astroloogide tööd parandada, otsigu ise Igor Mang üles, Aga kui võimalik, püüdke Kaladega astroloogiast mitte rääkida, sest kristalliteraapia loengu kuulamise nimel te ju seda mängu ei mängi…

Ülevaate tegi ja tõlkis Lena Murd (Vähk). Toimetas Ylle Rajasaar (Kalad).

Jaga

AVALDA ARVAMUST!