Neljapäev, 28. märts 2024
Virtuaalne klienditugi ettevõtte kodulehel on muutunud operatiivseks ja käepäraseks suhtluskanaliks, kust kiiresti ja vahetult oma küsimustele vastused saada. Autode müügi ja teenindusega tegeleva Amservi klienditugi kaardistas päringute TOP 5 küsimust, millele autoomanikud enim vastuseid soovivad.

Amservi klienditoe juht Oksana Ostapiv kinnitab, et inimesed on virtuaalse klienditoe väga hästi omaks võtnud. “Autoomanikud eelistavad üha enam kirjalikku suhtlust helistamisele, samas on kodulehe kaudu reaalajas toimuv vestlus kiirem ja operatiivsem kui e-kirjade vahetamine,” märgib Ostapiv. “Koroona-perioodil tõusis virtuaalse suhtlusvõimaluse olulisus veelgi ja võime öelda, et praegu saame mitukümmend päringut päevas.”

Oksana Ostapivi sõnul on enamus küsitavast informatsioonist olemas ka kodulehel, kuid vahel ei ole inimestel lihtsalt aega otsida. Huvi tuntakse seega tema sõnul nii auto ostmist kui hooldamist puudutavate teemade vastu, mis omakorda vastavalt hooajale varieeruvad.

Järgnevat viite teemat uuritakse Amservi klienditoe juhi sõnul praegu kõige rohkem.

1. Miks auto konditsioneer ei tööta?

Suvine kuumus on kestnud tavatult kaua ja seega soovivad autojuhid, et sõitjateruumis oleks meeldivalt jahe. “Autode konditsioneerid töötavad spetsiaalsete gaasidega ning iga paari aasta tagant tuleks seadet uuesti gaasiga täita. Vahel kiputakse seda unustama, eriti kuna tavalise hoolduse käigus reeglina konditsioneeri gaasitaset ei kontrollita,” selgitab klienditoe juht. “Kui piisavalt gaasi pole, ei suuda seade ka auto kliimat jahutada.”

Ta lisab, et auto kliimaseadmetega tegelemine on Eestis seadustega reguleeritud ja selleks tööks on vaja vastavat kutsetunnistust. “Konditsioneeri tuleb hooldada õigesti ja kasutada kindlasti antud sõidukile sobivat gaasi. Sellepärast soovitan teha enne eeltööd teeninduse kohta, kuhu tahate pöörduda – kas seal on teie automargi ja mudeli jaoks pädevad töötajad.”

2. Kust saaksin vajaliku varuosa?

“Kui küsija teab täpselt, mis varuosa tal vaja on, siis saame selle edastada kohe meie varuosadega tegelevale osakonnale ja anda küsijale ka reaalaja vestluses kiiret tagasisidet,” selgitab Ostapiv.

Õiget varuosa saab otsida sõiduki VIN-koodi järgi. “VIN-kood on auto jaoks sama, mis inimesele isikukood. See koosneb tähtede ja numbrite kombinatsioonist ning selle leiab sõiduki tehnilisest passist, samuti asub see kas auto kerel, esiklaasi ääre all või muus kohas, olenevalt sõidukist,” juhendab klienditoe juht.

“VIN-kood näitab ka seda, milline on just täpselt sellele sõidukile sobiv varuosa. Sajaprotsendiliselt sobiv varuosa peab kauem vastu kui juhuslikult valitud analoog, mis võib küll vähem maksta, kuid ei pruugi autot nii hästi teenida.”

3. Mis asi on CVT?

Ostapiv selgitab, et palju uuritud CVT puhul on tegemist automaatkäigukasti ühe tüübiga. “CVT ehk variaatorkäigukasti eeliseks on ökonoomsus. Selle tüübi puhul on erisuseks see, et ülekandeid on lõputu hulk ja auto sõidab alati just selles “käigus”, mis on kõige optimaalsem,” kirjeldab Ostapiv käigukasti tüüpi, mis on ka kõigil Amservis pakutavatel uutel hübriidautode mudelitel. “Seetõttu kulutab sõiduk kütust kõige ökonoomsemal moel.”

Eksperdi sõnul on just kasutatud sõidukit ostes vaja kindlasti teada, mis tüüpi on auto käigukast, sest siis saab vastavate testimistega kindlaks teha, kui palju on käigukast juba kulunud ja millal või kas on vaja käigukasti hooldada.

“Kuna sel kevadel kasvas Eesti autoturul nõudlus erakordselt just kasutatud autode vastu, tekkis ka rohkem küsimusi ja huvi CVT kohta,” põhjendab Ostapiv.

4. Ostsin auto, kaua tuleb oodata kuni ma selle kätte saan?

Koroonaviiruse levik tõi kaasa ka tarneraskused, millest ei jäänud puutumata ka automüügiturg. Ostapiv tõdeb, et kui ostjal on sõiduki soetamisega väga kiire, tuleb ehk mõnes esialgu soovitud nõudmises järele anda ja leida lahendus laos olevatest valikutest. “Näiteks kõige rohkem on saadaval halle autosid ja sellise saab kätte tunduvalt kiiremini kui mõne muud värvi sõiduki.”

Ta soovitab klienditoega nõu pidada ja uurida, mis on müüja laos parasjagu olemas, sest kokkuvõttes võib klient saada oma soove korrigeerides ka mõningase hinnavõidu. “Päris uute ja erisoovidele vastavate funktsioonidega autode puhul tuleb aga kannatust varuda. Eri mudelite puhul on ootejärjekorrad erinevad, kuid need jäävad täna umbes ühe kuni kuue kuu sisse.”

5. Minu tehnoülevaatus aegub homme, kas saan kohe tulla?

“Autoomanikud kipuvad ülevaatuse jätma viimasele hetkele. Igaks juhuks võib muidugi klienditeenindusest uurida, ehk on tõesti tekkinud ootamatult mõni vaba aeg. Üldiselt aga nii kiiresti löögile ei pääse,” hoiatab Ostapiv. “Meie broneeringusüsteemis on võimalik tehnoülevaatuse aegu näha kaks kuud ette. Kui autoomanik teab, et tähtaeg läheneb, saab ta aja kinni panna ja nii ei teki olukorda, kus tehnoülevaatus vahepeal aegub.”

Ostapivi sõnul on eriti tihe aeg kuu lõpus ja alguses ning kui siis enam sobivat aega pole, peab inimene registreerima end ootejärjekorda. “Praegu on suvi, inimesed tahavad linnast ära ja puhkama sõita. Seega soovitan veenduda, et auto ülevaatus kehtib ka puhkuse ajal – siis ei pea tehnoülevaatuse pärast muret tundma ja saab rahuliku südamega ringi sõita ning meie ilusat Eestimaad avastada.”

Kaanepilt: Toyota

KOMMENTEERI SIIN